Matka Boska Cudowna - Anka Biżuteria

medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej Cudownej

Cudowny Medalik, symbol oddania i wiary, nieskończonej łaski, jaką Maryja Dziewica ofiaruje swoim dzieciom. Jest to znak nadziei i miłości.

na stronę

Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej Cudownej symbolika

Cudowny Medalik był pierwotnie nazywany Medalikiem Niepokalanego Poczęcia, ale z powodu licznych relacji o cudach przez tych, którzy go nosili, ludzie zaczęli nazywać go Cudownym Medalikiem i nazwa pozostała. Medalik jest wizualnym przypomnieniem naszego zbawienia przez Jezusa Chrystusa.

PRZEDNIA STRONA:

Przednia strona Cudownego Medalika przedstawia Maryję Niepokalaną z otwartymi rękami, pełnymi światła. Święta Katarzyna Labouré ujrzała Maryję ukazującą się w ten sposób i usłyszała, jak mówi: „Miej medalik wykonany według tego wzoru. Każdy, kto go nosi na szyi, otrzyma wielkie łaski ”. Maryja stoi na świecie jako Królowa Nieba i Ziemi. Jej stopy miażdżą węża, aby ogłosić, że Szatan i wszyscy jego wyznawcy są przed nią bezradni (Rdz 3:15). Rok 1830 na Cudownym Medaliku to rok, w którym Matka Boża przekazała św. Katarzynie projekt Cudownego Medalika. Odniesienie do „Maryi bez grzechu poczętej” potwierdza dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi - mówiący o Maryi, która jest bezgrzeszna, „pełna łaski” i „błogosławiona między niewiastami” (Łk 1,28). Dogmat o Niepokalanym Poczęciu został ogłoszony 24 lata później w 1854 roku, a następnie potwierdzony, gdy Maryja ukazała się św. Bernadecie Soubirous w Lourdes we Francji w 1858 roku.

TYŁ:

Na odwrocie krzyż i litera M symbolizują ścisły związek Maryi z cierpieniem, męką i śmiercią Jej Syna. Krzyż może symbolizować Chrystusa i nasze Odkupienie, a belka pod krzyżem jest znakiem ziemi i ołtarza, ponieważ to na ołtarzu podczas Mszy św. Ofiara Kalwarii nadal jest obecna w dzisiejszym świecie. M oznacza „Maryję” i „Matkę”. Przeplatanie się inicjału Maryi i krzyża ukazuje bliskie zaangażowanie Maryi w Jezusa i nasz świat. W tym widzimy udział Maryi w naszym zbawieniu i Jej rolę jako Matki Kościoła. Pod krzyżem, prętem i M znajdują się dwa serca obok siebie: Najświętsze Serce Jezusa ukoronowane cierniami i Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem. Te dwa serca reprezentują miłość Jezusa i Maryi do nas. Dwanaście gwiazd oznacza dwanaście plemion Izraela i dwunastu apostołów, którzy reprezentują cały Kościół otaczający Maryję. Przypominają także wizję św. Jana, pisarza Apokalipsy (12: 1), w której „ukazał się wielki znak na niebie, kobieta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie korona z 12 gwiazd ”.
Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej Cudownej w sklepie AnKa Biżuteria
Cudowny Medalik jest symbolem oddania i miłości uznanym przez Kościół katolicki.

Jest wsparciem dla tych, którzy szukają łaski, dla tych, którzy przeżywają ciężkie chwile w swoim życiu lub dla tych, którzy każdego dnia chcą po prostu pamiętać, że nie są sami i mają nieskończenie dobrą i kochającą Matkę, która ich wspiera i podtrzymuje. W sklepie AnKa Biżuteria mamy do wyboru medaliki srebrne, pozłacane i złote wysokiej jakości, odznaczają się bardzo dobrym wykonaniem i dbałością o szczegóły, będą idealnym pomysłem na prezent dla każdego. 

Średnia ocena medalików z wizerunkiem Matki Boskiej Cudownej: 5,0/5-135 opinie klientów.