Naszyjniki z koralem

Naszyjniki z koralem zachwycają swoim niepowtarzalnym urokiem, są najbardziej cenionym i najpopularniejszym kamieniem w jubilerstwie, w naszym sklepie naszyjniki srebrne lub pozłacane z koralem będą biżuterią na każdą okazję. 

Koral i jego znaczenie 

Korale szlachetne są to szkielety morskich zwierząt koralowców pochodzących wyłącznie z rodziny Coralliidae, potrzebują one dziesiątek lat, aby urosnąć, a ich hodowla jest praktycznie niemożliwa, wysokiej jakości korale szlachetne są obecnie bardzo rzadkie. Korale mają bardzo twardy szkielet, wystarczająco twardy do szlifowania i polerowania, lecz może łatwo ulec złamaniu, mają wtedy porcelanowy połysk. Szkielet korali szlachetnych jest zbudowany głównie z węglanu wapnia i węglanu magnezu w połączeniu z niewielką ilością materii organicznej, jest to świetny materiał do wyrobów biżuterii. Koralowina korali szlachetnych jest surowcem do obróbki jubilerskiej, po uprzednim oczyszczeniu z otaczającej go tkanki zewnętrznej, wykonuje się naj częściej oczka do pierścionków, zawieszki, amulety, naszyjniki, kolczyki oraz różnego rodzaju figurki, w dotyku korale szlachetne są zimne. Ich cechą charakterystyczną jest obecność bardzo drobnych równoległych prążków na powierzchni, po oszlifowaniu ślady prążków są widoczne jako nikłe podłużne linie na powierzchni korala. 

Koralowina korali szlachetnych charakteryzuje się trwałym i intensywnym kolorem od białego, poprzez różne odcienie koloru różowego, łososiowe, pomarańczowe lub krwistoczerwone. W jubilerstwie koralowina, pomimo że jest pochodzenia organicznego-odzwierzęcego, jest zaliczana do kamieni szlachetnych, najbardziej cenione są duże korale o jednolitej ciemnoczerwonej lub różowej barwie. Z ich szkieletów najczęściej wyrabia się korale i kaboszony, a także rzeźby i kamee.

Naszyjniki z koralem w sklepie AnKa Biżuteria

Koral był wykorzystywany w starożytności do tworzenia ozdób i biżuterii, w wielu kulturach także uważany jest za talizman ochronny, ma chronić przed złym spojrzeniem, chorobą, a także zdradą. Noszonym na szyi koralom przypisuje się moc łagodzenia chorób nerwowych i uwalniania od tików. W sklepie AnKa Biżuteria można znaleźć naszyjniki z przepięknym koralem w oryginalnych wzorach, a także gwarancją autentyczności i wysokiej jakości użytych surowców. Naszyjniki z koralem w naszym sklepie, są piękną ozdobą dla kobiet odważnych, pragnących podkreślić swój indywidualizm i niepowtarzalny styl.