Naszyjniki z onyksem

Znany już w starożytności onyks używany m.in. do wyrobu pieczęci posiada bardzo dobre właściwości. Wykorzystywany w jubilerstwie, pięknie prezentujący się onyks

na stronę
wyróżnia się na tle innych surowców. Naszyjniki z onyksem dostępne w sklepie AnKa Biżuteria odpowiednie są na każdą okazję.

Naszyjniki z onyksem – minerałem o wielu właściwościach

Należący do grupy kwarcu czarny onyks charakteryzuje się równoległym ułożeniem warstw, zazwyczaj o barwie czarnej bądź z pasmami innych odcieni i błyszczącym połysku. Onyks, jako kamień szlachetny symbolizuje moc oraz siłę. Przeznaczony jest szczególnie dla osób, które dość często zmagają się ze sytuacjami stresowymi, oraz podejmowaniem trudnych decyzji. Energia kamienia wzmacnia jego właściciela podczas wykonywania trudnych zadań. Czarny Onyks jest kamieniem, który pozwala skupić się na każdym istotnym szczególe, także jest odpowiedni dla osób pracujących umysłowo. Zaś osobom, które pracują fizycznie, onyks pomaga odzyskać szybko stracone siły. Według medycyny niekonwencjonalnej czarny onyks znajduje swoje zastosowanie niemal w każdej dziedzinie. Począwszy od stresu, problemów dermatologicznych, aż po schorzenia związane z zapaleniem stawów. Naszyjnik z onyksem z tych właśnie względów jest idealnym talizmanem, który warto nosić przy sobie, są także wyjątkową ozdobą, która nada elegancji każdej stylizacji. 

Naszyjniki z onyksem w sklepie AnKa Biżuteria

W naszym sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz duży wybór naszyjników z onyksem, dzięki któremu z pewnością dobierzesz indywidualnie coś dla siebie. Onyks jest rodzajem kamienia, który idealnie pasuje do stylizacji na co dzień, jak i z eleganckimi sukniami. Również pięknie komponuje się z innymi kamieniami w biżuterii. W asortymencie sklepu znajdziesz naszyjniki z onyksem, które wyglądają bardzo delikatnie oraz modele większe, dla osób, które pragną podkreślić swój charakter i silną osobowość.

Naszyjnik z onyksem nie wymaga od użytkownika szczególnej pielęgnacji. Sam kamień bardzo dobrze reaguje na działanie promieni słonecznych, oraz styczność z wodą. W astronomicznych środowiskach mówi się, że onyks ładuje się bezpośrednio podczas kontaktu z promieniami słonecznymi, a oczyszczanie odbywa się kiedy kamień ma styczność z bieżącą wodą.