Bransoletki z markazytem

Bransoletki z markazytem zachwycą każdą miłośniczkę biżuterii z kamieniami naturalnymi. Pięknie zdobiący ciało kamień znajdziesz w naszym sklepie AnKa Biżuteria w wielu rodzajach.

Markazyt piękno jubilerskie

Piryt, z którego wyrabia się markazyty, jest lśniący i posiada metaliczny połysk. Jego cechą jest wysoka odporność na otarcia, zarysowania oraz trwałość. Z tego względu bardzo dobrym wyborem jest bransoletka z markazytem. Wieczna biżuteria doceniania jest przez większość kobiet.

Znany już od średniowiecza markazyt wykorzystywany był podczas religijnych obrzędów, jako płaska tarcza. Wierzono również, że kamień ten zatrzymuje nieprzemijającą urodę. Przez rzymian był określany, jako kamień „o wielkim ogniu”.

Bransoletki z markazytem polecane są szczególnie osobom spod znaku Lwa.

Markazyt błyszczący jak diament

Stanowiący przepiękny dodatek do każdej stylizacji jest obiektem pożądania wielu kobiet. Markazyt posiada wyjątkowy wygląd oraz niesamowite właściwości. Z pewnością posiadając przy sobie ten kamień w postaci bransoletki z markazytem, pomoże Ci on w podejmowaniu jak najlepszych decyzji. Często dotykając ją, może wzrosnąć Twoje zaufanie do siebie. Kamień poprawia pamięć, pozwala na zauważenie u siebie niechcianych cech charakteru, co pozwoli na wewnętrzną zmianę. Pomaga również pozbyć się myśli, które są nieistotne.

Właściwości zdrowotne markazytu

Markazyt posiada wiele właściwości oczyszczających i poprawiających zdrowie. Posiadając przy sobie bransoletkę z markazytem podczas menstruacji, pozbędziemy się bolesnego bólu. Jeśli miesiączka występuje nieregularnie, kamień wyrównuje cykl hormonalny. Podczas choroby kamień przynosi ulgę gorączce, jednak należy pamiętać, żeby kamień miał styczność z ciałem. Markazyt posiada także właściwości oczyszczające, które pomagają przy trawiennych problemach, oczyszczaniu śledziony oraz poprawiają działanie krwionośnego układu. Szczególnie działa na płuca pomagając pozbyć się z organizmu toksyn pozostawionych po skutkach palenia, wspiera przy anginie czy zapaleniu oskrzeli. Talizmanem ochronnym w tym przypadku może okazać się bransoletka z markazytem.