Wisiorki z markazytem

Wisiorki z markazytem w naszym sklepie AnKa Biżuteria zachwycają pięknem oraz lśnieniem kamienia. W asortymencie znajdują się modele w wersji subtelniejszej, oraz na specjalne okazje. Markazyt jest wyjątkowym kamieniem ze względu na jego właściwości.

Markazyt w jubilerstwie

Nazwa „markazyt” pochodzi z arabskiego słowa „piryt”. Kamień ten jest wyjątkowym oraz docenianym minerałem wykorzystywanym w jubilerstwie już w czasach starożytnych. Piryt, z którego wyrabia się markazyty, jest lśniący i posiada metaliczny połysk. Cechami tego kamienia są: trwałość, odporność na zarysowania, oraz otarcia.

Kamień posiada moce zwiększające jasność umysłu, oraz wspomaga pamięć. Ma także właściwości likwidujące stres, frustrację i niepokój. Wisiorek z markazytem pomoże jego właścicielowi zobaczyć siebie samego z większego dystansu, oraz zauważyć niechciane cechy charakteru, po czym pozwala na ich skorygowanie.

Wisiorki z markazytem w sklepie AnKa Biżuteria

Markazyt posiada właściwości, które wspomaga wyregulować cykl menstruacyjny, oraz zmniejsza ból przy menstruacjach. Bezpośrednio przyłożony do ciała kamień stosuje się do łagodzenia gorączki. Kamień pomaga również przy trawiennych problemach, zwiększa dopływ tlenu do krwi, poprzez co cały układ krwionośny lepiej pracuje. W specjalny sposób działa na płuca, oczyszcza je od skutków palenia oraz pomaga na wirusowe i bakteryjne choroby. Dla każdego z pewnością dobrym talizmanem może okazać się wisiorek z markazytem.

Wisiorki z markazytem w naszym sklepie AnKa Biżuteria wykonane są z najwyższej jakości metali oraz prawdziwego markazytu, dzięki czemu wyróżniają się na tle innych. Właścicielowi ta biżuteria zapewni poczucie kobiecości oraz klasy.

Wisiorki z markazytem nie mogą mieć kontaktu z wodą, o czym należy pamiętać podczas brania kąpieli, bądź basenu. Przetrzymywać je będzie najlepiej w osobnej szkatułce bez kontaktu z innymi kamieniami, zwinięte w miękkie materiał. Czyścić biżuterię z tym kamieniem należy tylko i wyłącznie przy pomocy aksamitnej, suchej bądź lekko wilgotnej ściereczki delikatnie pocierając.

Wisiorki z markazytem mogą pełnić rolę zarazem wyjątkowo widowiskowej biżuterii jak i Twojego własnego amuletu. Również są idealną propozycją na prezent dla bliskiej Ci osoby.