Naszyjniki z agatem

Naszyjniki z agatem w sklepie Anka Biżuteria są świetnym pomysłem na prezent, charakteryzują się dużą różnorodnością i formą wykonania, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie lub bliskiej osoby, jakość naszej biżuterii, oraz wykonanie jest dla nas pierwszorzędna.

Agat właściwości kamienia

Agat jest jednym z minerałów, który powstaje na skutek zastygania lawy. Jest półszlachetnym minerałem i tak jak inne, jest to po prostu tlenek krzemu. Agaty są bardzo oryginalnymi kamieniami ze względu na ciekawe ułożenie warstw, dlatego wyglądają tak niesamowicie w naszyjnikach, wydobywane w wielu częściach świata, takich jak Indie, Brazylia, Meksyk, a także Niemcy i Stany Zjednoczone Ameryki.  Agat jest kamieniem równowagi i przywraca ją w każdym aspekcie życia: zdrowotnym, intelektualnym oraz emocjonalnym, jest to z pozoru kamień mało atrakcyjny, z zewnątrz szaro-bury, dopiero po rozcięciu ukazuje swoje prawdziwe oblicze: kolorowe, czasem wielobarwne, a niekiedy wręcz bardzo intensywne, ale zawsze w charakterystyczne pasy, wykorzystywane w jubilerstwie nadają biżuterii wyjątkowego smaku.  Agat to kamień wierności i miłości, dodający ochronę i pewność siebie, uważano również, że ma właściwości lecznicze. W medycynie naturalnej agaty często używane są do leczenia chorób skóry i oczu, pozytywnie mają także wpływać na sferę psychiczną.

Naszyjniki z Agatem w sklepie AnKa Biżuteria 

Uważa się, że agat dodaje pewności siebie, zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczne jest wypowiadanie się, ponieważ może zwiększyć odporność na stres. Noszenie agatu może wpływać korzystnie na ludzką psychikę, jest to idealny prezent dla osób uczących się, ponieważ pomaga również przy problemach z koncentracją i zapamiętywaniem. Agat cieszy się ogromną popularnością, z myślą o efektownych dodatkach wyszliśmy naprzeciw oczekiwania i stworzyliśmy naszyjniki z tym kamieniem, doskonale sprawdzą się w roli dopełnienia stroju galowego, jak i codziennej stylizacji. Agat świetnie prezentuje się w połączeniu ze srebrem, ale również można go łączyć z innymi kamieniami i będzie nadal wyglądał zjawiskowo. W sklepie AnKa Biżuteria można znaleźć agat w wersji jako dodatek do przywieszki, ale również wykorzystywany został jako mniejsze kamienie w postaci wisiorka, do tworzenia naszyjnika.