Naszyjniki z szafirem

Naszyjniki, są jedną z najpopularniejszych ozdób kobiecych, pasujących kobiecie w każdym wieku, tworzone w naszym sklepie z miłością i pasją do piękna. Zadbaliśmy o każdy szczegół, by cieszyć się biżuterią najwyższej jakości. 

Szafir naturalny jako kamień szlachetny

Szafir jest drugim co do twardości minerałem, jest bardzo rzadkim minerałem. Spotykany w skałach magmowych, najczęściej w pegmatytach i bazaltach, jest bardzo poszukiwany i wysoko ceniony jako kamień kolekcjonerski. Najpopularniejsze szafiry występują na Sri Lance, w Birmie oraz Kaszmirze, to właśnie te ze Sri Lanki, są najdroższe. Ten kamień szlachetny jest wykorzystywany do wyrobu drogiej i eleganckiej biżuterii, można go również otrzymać syntetycznie, od naturalnych kamieni można je odróżnić jedynie, używając do tego celu mikroskopu. Bezbarwne szafiry są sporadycznie używane jako substytut diamentów w biżuterii. Już w starożytności uważano, że szafir ma magiczne właściwości. Mówiono, że szafir jest kamieniem mądrości, poprawiającym koncentrację, zwiększającym kreatywność, że przynosi wewnętrzny spokój i ochrania przed złem. Uważany za amulet przynoszący szczęście w miłości.

Naszyjniki z szafirem w sklepie AnKa Biżuteria

Nasze wyroby biżuteryjne wyróżniają się wspaniałym wykonaniem, każdy naszyjnik z szafirem w cudowny sposób podkreśli kobiecy dekolt, dodając uroku i blasku całej postaci. Naszyjniki z szafirem w sklepie AnKa Biżuteria są wykonane z wysokiej próby srebra, łączą w sobie delikatność i wytworność, cieszą się dużą popularnością, gdyż pasują do każdej stylizacji i każdego typu urody. Posiadamy także naszyjniki pozłacane, specjalnie z myślą o wymagających kobietach, które stawiają na ponadczasową elegancję i wytworność. Naszyjniki w naszym sklepie wyróżniają się subtelnością, unikalnym wyglądem, są dodatkiem do każdej stylizacji zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych uroczystości.