Naszyjniki z ametystem - AnkaBizuteria.pl

Naszyjniki z ametystem

Efektowne naszyjniki z ametystem, doskonale sprawdzą się jako biżuteria nie tylko na wielkie wyjścia, ale również na co dzień, naszyjniki ze sklepu AnKa Biżuteria mają klasyczną formę, ponieważ kamień ametyst wyróżnia się na tle każdej ozdoby. 

Ametyst i jego cenne właściwości

Kamień ametyst jest to fioletowy kamień szlachetny, jest nazywany kamieniem harmonii i relaksu. Potrafi przywrócić równowagę osobom, które są podatne na stres, potrafi uwolnić umysł od negatywnych myśli, występuje w Brazylii, Urugwaju i Meksyku. Ametyst jest fioletową odmianą kwarcu, jest ceniony w jubilerstwie od ponad 2000 lat, posiada bowiem cudowną barwę i właściwości, w przeszłości stał się ozdobą insygniów władzy czy biżuterii koronowanych głów, przez co został symbolem władzy i dostojeństwa. W zależności od miejsca wydobycia kamienia ametystu zmienia się jego barwa, wytrawne oko eksperta potrafi odgadnąć miejsce jego pochodzenia.  Ametyst zawdzięcza swoją cudowną purpurową barwę zawartości żelaza i naturalnemu promieniowaniu pod powierzchnią Ziemi, jego kolor przechodzi od jasnego, wpadającego w różowy, aż do ciemnego fioletu, który jest naj bardziej pożądany w biżuterii. 

Naszyjniki z pięknym fioletowym ametystem w sklepie AnKa Biżuteria

Ametyst występuje w różnych odcieniach fioletu, jest cenionym kamieniem w jubilerstwie, dzięki niemu stworzone naszyjniki w naszym sklepie są tak zachwycające. Piękna barwa ametystu oraz odporność na zarysowania i przystępna cena tego kamienia sprawiła, że jest on ulubionym kamieniem szlachetnym artystów, jubilerów, złotników, a także klientów. Naszyjniki stanowią nieodłączny element stylizacji, w sklepie AnKa Biżuteria naszyjnik z ametystem sprawdzi się w roli biżuterii w życiu codziennym, jak i podczas ważnych okazji, uroczystości. Nasze naszyjniki z ametystem zostały wykonane z wysokiej jakości metali, z dodatkiem tego unikalnego kamienia, zachwycą nie jedną kobietę, a także mężczyznę.