Wisiorki z krzemieniem pasiastym

Krzemień pasiasty jest polskim unikatem, który występuje rzadziej niż diament. Występuje on w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza i Iłży, w Górach Świętokrzyskich. Jego niezwykłe właściwości sprawiają, że wisiorki z krzemieniem pasiastym są niepowtarzalne.

Krzemień pasiasty - skarb Polski

Rzadkość występowania, twardość bliską diamentu i wyjątkową dekoracyjność – te cechy posiada wyjątkowy krzemień pasiasty. Występuje on na Kielecczyźnie, pod wsią Śródborze koło Ożarowa, w Krzemionkach Opatowskich i okolicach Iłży.

Krzemień pasiasty powstał 150 milionów lat temu w efekcie wyginięcia kolonii jednego gatunku gąbek morskich. W Krzemionkach wydobywany był już w neolicie i był stosowany do produkcji siekierek, głównie o znaczeniu kultowym i magicznym. W Polsce jeszcze nie tak dawno używano krzemienia pasiastego do utwardzania dróg. Aktualnie jest wykorzystywany do produkcji biżuterii, takiej jak wisiorki z krzemieniem pasiastym, jakie znajdziecie w naszym sklepie AnKa Biżuteria.

Krzemień pasiasty jest nawet określany „polskim diamentem”. Bez problemu można go rozpoznać dzięki nierównomiernemu rozmieszczeniu jaśniejszych i ciemniejszych smug, co daje bardzo interesujące, wizualnie wzory.

Krzemień pasiasty o niezwykłych mocach

Właścicielowi wyjątkowego krzemienia pasiastego kamień dodaje energii oraz likwiduje zmęczenie. Działa oczyszczająco na toksyny, a także odmładzająco. Posiada właściwości wzmacniające włosy, reguluje zaburzenia hormonalne oraz wspomaga w walce z chorobami kobiecymi. Uśmierza bóle głowy, kości, mięśni oraz pozytywnie oddziałuje na nerki. Krzemień pasiasty jest określany mianem kamienia optymizmu.

W naszym sklepie AnKa Biżuteria posiadamy szeroki wybór biżuterii w wisiorkach z krzemienia pasiastego. Biżuteria z kamieniem optymizmu polecana jest szczególnie osobom, które cenią sobie naturalne piękno i niebanalny styl. Podarunek z tak niepowtarzalnym kamieniem będzie zawsze odpowiedni, a dla osoby obdarowanej będzie on powodem do dumy, podkreśleniem oryginalności oraz wyjątkowości.

Naszyjniki z krzemieniami pasiastymi powinny być myte pod bieżącą wodą, oraz osuszane w świetle księżyca. Kamień szczególnie polecany jest osobom, które są ze znaku skorpiona.