Święty Franciszek z Asyżu - Anka Biżuteria

medaliki z wizerunkiem świętego Franciszka z Asyżu

Święty Franciszek z Asyżu jest znany jako patron zwierząt i miłośników braci mniejszych oraz wszystkich tych, którzy są związani ze światem natury. Święty Franciszek porzucił bogactwo

na rzecz życia w ubóstwie, dlatego jest uważany za opiekuna ludzi biednych, którzy wierzą w wyższe dobro, dlatego medaliki z Jego wizerunkiem będą świetnym pomysłem na prezent. 

Postać Świętego Franciszka z Asyżu

Franciszek, św. Franciszek, ubogi z Asyżu, pojawił się na przełomie XII i XIII wieku jako wybitna postać w historii chrześcijaństwa. Bez wątpienia nadal należy do grona osób znanych i cenionych ze względu na swoje duchowe znaczenie poza Kościołem. Jako osoba kochająca Boga i ludzkość, on, entuzjastyczny miłośnik „kobiecego ubóstwa” (Donna povertá), dał Poverello i poetę „pieśń słońca” wraz z jego braterskim stosunkiem do żywiołów ziemi i dla wszystkich stworzeń. Jest więc jednym z najdroższych - jak mówi Rilke: „najbardziej intymnym i kochającym ze wszystkich” - najbardziej ludzkim, a przez to najbardziej wiarygodnym świętym.

Franciszek z Asyżu żył w dobrowolnym ubóstwie. Żebrał o jedzenie i mieszkał poza murami miasta jako tzw. Trędowaty. Widział swoją misję w niesieniu swojej wiary światu. Z biegiem czasu udało mu się przekonać innych do tego stylu życia. Podobnie jak on, ubierali się w proste szaty, chodzili boso i żyli bez pieniędzy. Ponieważ Franciszek z Asyżu wspomniał o równości ludzi i zwierząt w wielu swoich opowiadaniach i kazaniach, jest uważany za jednego z pierwszych obrońców praw zwierząt w historii.

Dlatego w dniu jego śmierci 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. W 1980 roku papież Jan Paweł II mianował także Franciszka z Asyżu patronem środowiska i ekologii. Franciszek założył Zakon Braci Mniejszych (patrz zakon franciszkanów) i był współzałożycielem Zakonu Klarysek. Został kanonizowany przez Kościół katolicki.

Medaliki z wizerunkiem Świętego Franciszka z Asyżu w sklepie AnKa Biżuteria

Medaliki z naszego sklepu są wykonane z dbałością o każdy szczegół, z pewnością taka biżuteria posłuży przez lata, jest to bowiem klasyczny upominek, stanowiący symbol religijny, który można mieć zawsze przy sobie. Biżuteria sakralna zyskuje coraz większą popularność, jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wyrazić swoje przekonania w niepowtarzalny sposób, ale także zabłysnąć elegancką biżuterią. Wyjątkowe medaliki w sklepie AnKa Biżuteria z wizerunkiem Świętego Franciszka z Asyżu cechują się wysoką jakością wykonania oraz próbą srebra 925, piękny i niepowtarzalny medalik srebrny jest zapakowany w gustowne pudełeczko, idealne na prezent. Do medalika można dobrać również srebrny łańcuszek z naszego sklepu, by tworzyły całość. Taki komplet biżuterii liturgicznej to doskonały pomysł na prezent na Chrzest, Roczek, I Komunię Świętą, bierzmowanie oraz na wiele innych okazji. 

Średnia ocena medalików z wizerunkiem Świętego Franciszka kategorii: 5,0/5-94 opinie klientów.