Kolczyki Agat

Agat to półszlachetny kamień pochodzący z Włoch, swój wyjątkowy wygląd zawdzięcza swojej budowie, tworzą go różnokolorowe warstwy. W sklepie AnKa Biżuteria zarówno złote, jak i srebrne kolczyki

z tym minerałem prezentują się bardzo oryginalnie. 

Agat i jego właściwości

Jest to odmiana chalcedonu, jego nazwa pochodzi od leżącej w południowej Sycylii rzeki Achates (Dirillo), lub też od greckiego słowa agates, co znaczyło ,,,dobry" i odnosiło się do jego właściwości. Kamień ten znany był już w starożytności, a w różnych kulturach służył do wyrobu amuletów i pieczęci. Wykorzystywali go zarówno Grecy i Rzymianie, jak i Babilończycy, a nawet Indianie zamieszkujący tereny obecnej Brazylii i USA, Hindusi i Słowianie, w sporych ilościach agaty występują bowiem również na terenie Polski, Czech i Rosji. 

Agaty posiadają bardzo charakterystyczny układ barw, zbudowane są z wielu różnokolorowych warstw, gdzie przeważają odcienie szarości, różu i brunatnego.

Swoją budowę i kolor agaty zawdzięczają procesowi powstawania, tworzą się w geodach w bardzo specyficznych warunkach- w pustkach powstających w trakcie zastygania lawy wulkanicznej, które stopniowo wypełniają się roztworami zawierającymi krzemionkę i niewielkie ilości minerałów o różnych barwach: czerwonych, zielonych, różowawych, brunatnych czy fioletowych. 

Agaty posiadają także właściwości lecznicze, pomagają w leczeniu układu pokarmowego, wrzodów żołądka, kobiecych dolegliwości czy bezpłodności, mają również wpływ na naszą psychikę, równoważą emocje, uwalniają od stresu, a także ułatwiają podejmowanie wyzwań i odkrywanie samego siebie. 

Kolczyki z agatem w sklepie AnKa Biżuteria

Różnorodność kolorystyczna agatu oraz możliwość formowania w dowolne kształty sprawiają, że agat cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród producentów biżuterii, jest często wybieranym kamieniem zarówno przez jubilerów, jak i osoby wykonujące modne ozdoby. 

Świetnym wyborem na prezent dla ukochanej jest właśnie agat, kolczyki z agatem z naszego sklepu doskonale sprawdzą się w roli symbolu miłości, wzmacniając uczucie między zakochanymi, agat zwany jest bowiem kamieniem wierności. 

W sklepie AnKa Biżuteria można znaleźć kolczyki z agatem, będą idealnym prezentem dla kobiet ceniących ponadczasowe piękno, nasza biżuteria jest oryginalna i nietuzinkowa.

Kolczyki z agatem mogą mieć formę małych wkrętów czy klasycznych kolczyków z biglem. Popularne są też długie, wiszące. Wybierając kolczyki damskie w naszym sklepie, znajdziesz wersje z kamieniami w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. 

Agat to półszlachetny kamień pochodzący z Włoch.

Wyjątkowy wygląd zawdzięcza swojej budowie – tworzą go różnokolorowe warstwy. Zarówno złote, jak i srebrne kolczyki z tym minerałem prezentują się bardzo oryginalnie. Kolczyki z agatem mogą mieć formę małych wkrętów czy klasycznych kolczyków z biglem. Popularne są też te długie, wiszące. Wybierając kolczyki damskie w naszym sklepie znajdziesz wersje z kamieniami w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach.