Wisiorki z turkusem

Wisiorki z turkusem są niepowtarzalną, wyjątkową biżuterią. W naszym sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz oryginalne modele, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

na stronę

Turkus w jubilerstwie

Nazwa turkus pochodzi od nazwy Turcji "turecki kamień", jako że jego szlak handlowy prowadził dawniej przez Turcję. Nazywany jest kamieniem zwycięzcy, bądź kamieniem niebios. Symbolizuje on energię wewnętrzną oraz witalność. Turkus, jako kamień ozdobny należy do najstarszych kamieni ozdobnych, ze względu na to, że od ponad sześciu tysięcy lat jest wykorzystywany w jubilerstwie. Turkusowi przypisuje się niespotykanie szczęśliwe właściwości. Jest amuletem, którego niezwykła moc doceniana była od wieków.

Turkus polecany jest szczególnie kierowcom, ochrania przed wypadkiem bądź nieszczęśliwym zdarzeniem na drodze. Posiada on właściwości lecznicze oraz chroni przed schorzeniem. Jeśli turkus zmieni barwę – oznacza to, że zaczyna się coś dziać nieprawidłowego ze zdrowiem. Jest to sygnał, że trzeba zainteresować się swoim zdrowiem. Oczywiście zmiana koloru turkusa może świadczyć o styczności kamienia z potem, kosmetykami czy środkami czystości. Może mieć również wpływ na to zbytnia ekspozycja na słońce. Wisiorek z turkusami powinno się zdejmować w trakcie korzystania z kąpieli, prysznica oraz basenu.

Wisiorki z turkusem w sklepie AnKa Biżuteria

W naszym sklepie AnKa Biżuteria posiadamy w ofercie unikatowe wzory wisiorków z turkusem, które na pewno przypadną Ci do gustu. Jest to także bardzo dobry pomysł na prezent. Naszyjniki z turkusem w naszym sklepie cechują się przede wszystkim niezwykłym stylem oraz najlepszą jakością użytych turkusów w biżuterii.

Właścicielowi naszyjnika z turkusem przyniesie on szczęście rodzinne oraz wspomoże w materialnych sprawach. W medycynie niekonwencjonalnej jest stosowany do leczenia i wzmacniania serca i płuc. Ma także zapobiegać chorobom nowotworowym. Polecany jest szczególnie dla znaku Strzelca, Wodnika i Ryb. Turkusowi przypisuje się nadzwyczajnie szczęśliwe właściwości. Jest on określany, jako talizman powodzenia, ma zapewnić pozytywne myślenie i chronić przed brakiem środków.

Turkus to rzadki minerał należący do grupy fosforanów. Zwany jest również kamieniem tureckim, ponieważ dawny szlak jego przewozu prowadził właśnie przez ten kraj. Obecnie biżuteria, w tym wisiorki z turkusem wciąż cieszą się niezwykłą popularnością. Kamień ten szczególnie pięknie wygląda się motywach roślinnych i zwierzęcych, lecz doskonale prezentuje się też w minimalistycznych wzorach.