Kolczyki Masa perłowa

Masa perłowa najczęściej kojarzy się z delikatną, elegancką i nowoczesną biżuterią, w naszym sklepie doskonale sprawdza się w minimalistycznych, prostych formach w towarzystwie srebra oraz złota żółtego, a także różowego. 

Masa perłowa i jej iryzująca warstwa

Masa perłowa od wieków ceniona jest za swoje walory dekoracyjne, ze względu na jej opalizujące właściwości, chętnie wykorzystywana w jubilerstwie. Masa perłowa lub macica perłowa jest to wewnętrzna warstwa muszli niektórych małżów np. perłopławów, ślimaków lub łodzików, dlatego stanowi w pełni ekologiczny materiał.

Używana jest jako tworzywo dekoracyjne, jej silna iryzująca warstwa cieszy się dużym zainteresowaniem w jubilerstwie, to naturalne tworzywo z łatwością poddaje się formowaniu, co pozwala stworzyć najbardziej finezyjne kształty. Jej barwa jest biała, srebrzysta, kremowa oraz te najbardziej cenione na rynku o zabarwieniu niebieskawym, zielonkawym i różowym.

Głównymi producentami najładniejszej masy perłowej wykorzystywanej na rynkach światowych są morskie małże. 

Masę perłową wykorzystuje się też do zdobienia przedmiotów codziennego użytku np. opraw sztućców, szkatułek, ram obrazów, popielnic czy mydelniczek oraz gitar i innych instrumentów muzycznych. 

Masa perłowa ma także działanie lecznicze, zwiększa zdolność przyswajania tlenu w komórkach ciała i pobudza siły życiowe. Pomaga w walce z niedoskonałościami skóry, takimi jak wypryski, alergie i wysypki, ma także właściwości oczyszczające np. wątrobę, działa korzystnie na oczy w szczególności w problemach z zaćmą. Ma także zbawienny wpływ na leczenie ran i tamowanie krwotoków, wzmacnia zęby i paznokcie. 

Kolczyki z masą perłową w sklepie AnKa Biżuteria 

Kolczyki z masą perłową mienią się dyskretnie różnymi kolorami, pięknie komponują się z różnymi rodzajami kruszców. Złote, jak i srebrne kolczyki w połączeniu z masą perłową prezentują się bardzo dobrze, pasują one do kobiet w różnym wieku i do wielu stylizacji. Kolczyki damskie w sklepie AnKa Biżuteria, cechują nowoczesne wzornictwo zgodne z aktualnymi trendami, taka biżuteria jest ponadczasowa i bardzo uniwersalna. Subtelny, tęczowy połysk kolczyków oddaje unikalność biżuterii.

Masa perłowa od wieków ceniona jest za swe walory dekoracyjne.

Wytwarzają ją morskie małże, ślimaki i łodziki. Ze względu na opalizujące właściwości, chętnie wykorzystywana jest w jubilerstwie. Kolczyki z masą perłową mienią się dyskretnie różnymi kolorami. Pięknie komponują się z różnymi rodzajami kruszców – zarówno złote, jak i srebrne kolczyki w połączeniu z tym materiałem prezentują się bardzo dobrze. Pasują one do kobiet w różnym wieku i wielu stylizacji. Kolczyki damskie w naszej ofercie cechuje nowoczesne wzornictwo zgodne z aktualnymi trendami.

Średnia ocena kolczyków z masą perłową kategorii: 5,0/5-154 opinie klientów.