Wisiorki z chryzokolą

Chryzokola jest mało popularnym kamieniem, jednak ten kamień zasługuje na szczególną uwagę ze względu na jego właściwości. Przepięknie prezentuje się wykorzystany w jubilerstwie, m.in. w wisiorkach z chryzokolą w naszym sklepie AnKa Biżuteria.

Chryzokola w jubilerstwie

Chryzokola świetnie sprawdza się w tworzeniu biżuterii, na co wpływa jego kolorystyczna rozmaitość. Jest on także polecany przez litoterapeutów, którzy podkreślają skuteczność w walce z dolegliwościami fizycznymi i psychicznymi. Kamień sprawdza się szczególnie w przypadku zaburzeń hormonalnych. Pomaga w stanach zapalnych skóry, utrzymując jej zdrowy wygląd. Polecany jest do stosowania u osób cierpiących na zaburzenia sercowe, dolegliwości jelitowe czy zaburzenia wątroby. Litoterapeuci zwłaszcza zwracają uwagę na jego efektywność w profilaktyce siwienia włosów. Chryzokola jest pomocna w leczeniu nerwicy i wpływa na uzyskanie równowagi emocjonalnej. Właśnie z tej racji kamień polecany jest osobom zmagającym się z ciągłym stresem lub mającym problemy ze skupieniem. Wedle litoterapii ze skutecznością łagodzi stany lękowe i wspomaga walkę z poczuciem winy. Wisiorek z chryzokolą, jako amulet najodpowiedniejszy będzie dla osób spod znaku Panny i Byka.

Wisiorki z chryzokolą w sklepie AnKa Biżuteria

Wisiorki z chryzokolą w naszym sklepie AnKa Biżuteria zachwycają różnorodnością barw. Chryzokola najczęściej jest spotykana w kolorach: niebieskim, zielonym bądź niebieskozielonym, w najróżniejszych zabarwieniach. Nieco rzadziej spotykane są czarne lub brązowe kamienie. Błękitno-zielone tonacje naszyjników z chryzokolą przepięknie się prezentują w złotej oraz srebrnej oprawie, co pozwala zrealizować wiele jubilerskich wyrobów.

Wyjątkowy kamień chryzokola łączy w sobie mistrzowski wygląd z właściwościami leczniczymi. Warto nosić naszyjnik z chryzokolą bezpośrednio przylegający do ciała. Niebieskie i zielone kamienie wspaniale sprawdzają się w roli podkreślenia naturalnej urody osób o błękitnych oczach. Wyjątkowo prezentują się w każdej kreacji oraz jest odpowiedni na każdą okazję.