Wisiorki z tiffanym

Wisiorki z Tiffany są elegancką oraz charakterystyczną biżuterią. Doceniany w jubilerstwie, rzadko występujący kamień Tiffany jest wyjątkowym dodatkiem do biżuterii, taką biżuterię nie znajdziesz w stacjonarnych sklepach jubilerskich. W naszym asortymencie znajdziesz ciekawe propozycje biżuterii z tym kamieniem, które zachwycają swoją niepowtarzalnością.

Tiffany pochodzenie i właściwości kamienia

Kamień Tiffany jet to rzadka ruda berylu, gdzie głównymi jego składnikami jest fluoryt i opal z różną domieszką kalcytu, dolomitu, kwarcu, chalcedonu, bertrandytu i możliwie innych minerałów. Jak dotąd na całym świecie znane jest tylko jedno miejsce występowania tego niezwykłego kamienia. Tan rzadki minerał można znaleźć tylko w USA, kamień jest wykorzystywany wyłącznie do produkcji biżuterii, a gładkie nacięcia (np. szlif kaboszonowy) są używane do podkreślenia kolorów i naturalnych wzorów we wnętrzu kamieni Tiffany. Kolor kamienia Tiffany jest fioletowy, przeplatany białymi, pastelowo żółtymi i różowymi obszarami, inną cechą charakterystyczną Tiffany są ciemnobrązowe lub czarne ziarna, dendryty lub gałęzie, które można przypisać tlenkom manganu. Chociaż sklasyfikowany jako kamień, jego wyjątkowa mieszanka kolorów, piękne wirujące wzory i rzadkość sprawiły, że jest on bardzo pożądany do celów jubilerskich i dekoracyjnych.

Wisiorki z Tiffany w sklepie AnKa Biżuteria

Ze względu na cenę i wyjątkowość kamienia oraz rzadkość występowania kamień Tiffany przeważnie występuje w formie kaboszonów, nie tracąc przy obróbce wiele materiału. W naszym sklepie wisiorki z Tiffany to charakterystyczna biżuteria o wyrazistych kształtach, taka biżuteria sprawi, że przyciągnie spojrzenia wielu osób. Tiffany zachwyca swoimi kolorami, jest to niezwykła ponadczasowa biżuteria, która będzie zapierała dech w piersiach. W sklepie AnKa Biżuteria wisiorki z tym rzadkim, pięknym kamieniem o niesamowitym kolorze odznaczają się rozmiarem i klasyczną formą. Tiffany można znaleźć tylko w jednym miejscu na świecie, co sprawia, że jest trudny do zdobycia, a jego cena jest stosunkowo wysoka. W naszym sklepie zadbaliśmy, by jakość wykonania wisiorków z tym naturalnym kamieniem była na najwyższym poziomie, a cena pozostawała przystępna. Każdy wisiorek w naszym sklepie z kamieniem Tiffany to unikat, ponieważ każdy kamień naturalny będzie się od siebie różnił, jest to ,,przypadek" natury, o wyjątkowych walorach estetycznych. Duży wybór wisiorków z Tiffany pozwala na znalezienie tego idealnego dla siebie, do Twojej kreacji bądź na specjalne wyjście, będą też świetnym pomysłem na prezent i na wyjątkowe okazje.
Średnia ocena wisiorków z Tiffany kategorii: 5,0/5 - 109 opinie klientów.