Święty Charbel

24 lipca Kościół katolicki świętuje życie św. Charbela Makhloufa, maronickiego księdza katolickiego, mnicha i pustelnika, który znany jest z czynienia cudów zarówno za życia, jak i po śmierci.

Postać Św. Charbela

Święty Charbel, ochrzczony jako Youssef (arab. Józef), był jednym z pięciorga dzieci urodzonych w biednej rodzinie z odległej wioski na wzgórzach Libanu. Bardzo wcześnie wykazywał czułe nabożeństwo do Maryi Dziewicy i naturalne usposobienie do modlitwy. Był typowym świętym i pustelnikiem, który spędzał czas na modlitwie i uwielbieniu. Rzadko opuszczał pustelnię, gdzie podążał drogą świętych pustelników w modlitwie, życiu i praktyce.

Mając dwadzieścia kilka lat opuścił dom rodzinny, aby wstąpić do klasztoru, następnie studiował, został wyświęcony na kapłana w 1859 roku i powrócił do swojego klasztoru. I tam przebywał, samotny, odizolowany, umartwiony, biedny, zamyślony i milczący, przez następne dwadzieścia trzy lata w chrześcijańskim „odosobnieniu”, dobrowolnie oddzielając się od świata, aby łatwiej przywiązać się do Chrystusa.

Wizerunek Św. Charbela w sklepie AnKa Biżuteria

Choć mało znane za jego życia, cuda przypisywano wstawiennictwu św. Charbela wkrótce po jego śmierci. Przez 67 lat jego ciało było nienaruszone, a u jego grobu działy się liczne cuda i tysiące uzdrowień na duszy i ciele. W naszym sklepie możesz znaleźć piękny i unikatowy medalik wykonany ze srebra, najwyższej próby 925. Medalik srebrny przedstawia na rewersie postać św. Charbela, natomiast na awersie napis „Módl się za nami”.

Postać Św. Charbela budzi zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonały za pośrednictwem jego osoby, warto więc posiadać taką wyjątkową ozdobę. Medaliki srebrne mogą być traktowane również jako rodzaj talizmanów, zwłaszcza gdy ich powierzchnię zdobią wizerunki świętych, do których modlimy się o zapewnienie nam szczególnych łask. Modlitwa za wstawiennictwem świętego Charbela ma szczególną moc gdyż on sam został obdarzony przez Boga niezwykłą łaską rozumienia spraw Bożych i ludzkich oraz niesienia pomocy potrzebującym.

Średnia ocena medalików srebrnych z wizerunkiem Św. Charbela kategorii: 5,0/5 - 92 opinie klientów