medaliki z wizerunkiem świętego Judy Tadeusza Apostoła

Święty Juda Tadeusz jest patronem spraw beznadziejnych i trudnych, a także szpitali i personelu medycznego, zaliczany jest do męczenników Kościoła katolickiego i prawosławnego.

Postać Św. Judy Tadeusza Apostoła

Juda Tadeusz jest jednym z pierwszych dwunastu apostołów wybranych przez Jezusa Chrystusa, co czyni go jednym z najbliższych uczniów i powierników Jezusa. Święty Juda to nie ta sama osoba, co Judasz Iskariota, który zdradził Naszego Pana i zrozpaczony swoim wielkim grzechem i nieufnością w Boże miłosierdzie. Miał przydomek Tadeusz, czyli "Odważny". Jest symbolem wyboru wiary, gdy wszystko wydaje się stracone. Jest świadectwem tego, jak trwać twardo w prawdzie religijnej.

W rzeczywistości w całej Ewangelii Juda stał jako filar wiary i zmarł w akcie męczeństwa, dlatego często przedstawiany jest jako niosący obraz Jezusa. Jest również przedstawiany jako starszy mężczyzna z długą brodą, co jest świadectwem nie tylko jego długiego życia, ale także mądrości. Św. Juda był tym, który zapytał Jezusa podczas Ostatniej Wieczerzy, dlaczego nie objawi się całemu światu po swoim zmartwychwstaniu.

Wizerunek Św. Judy Tadeusza Apostoła

Juda Tadeusz stał się bardzo popularnym świętym, prawdopodobnie ze względu na jego patronat nad beznadziejnymi sprawami. Medaliki z jego wizerunkiem są powszechnie noszone przez katolików, ale mogą być noszone przez każdą przynależność religijną. Te medale to piękny prezent dla każdego, kto przeżywa trudny okres w życiu, ponieważ św. Juda symbolizuje nadzieję w czasach wielkiej potrzeby. Medal z wizerunkiem św. Judy mogą nosić także ci, którzy chcą wytrwać w swojej wierze.

Srebrne medaliki w AnKa Biżuteria to doskonałe pamiątki chrztu św., Pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania, ślubu czy narodzin dziecka, a także wiele innych okazji. Klasyczne, jaki i bardziej nowoczesne, wykonane z dbałością o najdrobniejszy szczegół są niezwykle wymownym, ze względu swoją symbolikę, prezentem dla bliskich osób.

Średnia ocena medalików srebrnych z wizerunkiem Św. Judy Apostoła kategorii: 5,0/5 - 92 opinie klientów.