Kolczyki Uleksyt

Uleksyt to minerał o ciekawej powierzchni. Długie włókna w jego wnętrzu działają podobnie do światłowodów, dlatego jest on przezroczysty i podwójnie odbija światło. Dzięki temu kolczyki z uleksytem w sklepie AnKa Biżuteria lśnią

niepowtarzalnym, nieczęsto spotykanym blaskiem. 

Uleksyt i jego właściwości

Uleksyt to rzadki minerał z gromady boranów, jest to minerał przezroczysty i niekiedy występujący w postaci długich włókien. Włókna ta działają podobnie do światłowodu, polega to na tym, że patrząc wzdłuż włókien uleksyt, nawet w przypadku okazów o znacznej grubości, minerał ten jest przezroczysty, ponieważ przewodzi światło, nazywany też kamieniem telewizyjnym. 

Uleksyt (ulexyt, uleksit) jest bardzo rzadkim i cennym minerałem. Jego jedwabisty blask, włóknista powierzchnia i biały bądź szary kolor powodują, że trudno się mu oprzeć. Pozyskiwany jest z den dawnych jezior solnych, więc znaleźć można go w klimacie bardzo suchym, głównie na pustyniach, np. pustyni Mojave. 

Jako kamień telewizyjny ma korzystny wpływ na interesy, wyobraźnię i kreatywność. Ma także właściwości lecznicze, dobrze działa na oczy, odtruwa, pomaga odkryć źródło choroby. Wspomaga wizję, telepatię, wewnętrzną jaźń. Otwiera czakrę trzeciego oka, aby przewidywać przyszłe wydarzenia, jest też uznawany za kamień jasnowidzenia. 

Kolczyki z uleksytem w sklepie AnKa Biżuteria

Kolczyki z uleksytem w sklepie AnKa Biżuteria, lśnią niepowtarzalnym, nieczęsto spotykanym blaskiem, jest to kamień zdobiący kolczyki srebrne i złote, równie dobrze prezentując się z każdym rodzajem kruszcu. Doskonale wygląda także w różnych fasonach nowoczesnych oraz klasycznych. Kolczyki damskie z uleksytem w naszym sklepie są  rzadko spotykane, a przez to naprawdę wyjątkowe. 

Obecność tych niecodziennych kamieni sprawia, że każde kolczyki, w zależności od kąta patrzenia mienią się wieloma odcieniami, jest to oryginalne połącznie o niezwykłej elegancji i dobrym smaku. 

Uleksyt to minerał o ciekawej powierzchni. Długie włókna w jego wnętrzu działają podobnie do światłowodów, dlatego jest on przezroczysty i podwójnie odbija światło.

Dzięki temu kolczyki z uleksytem lśnią niepowtarzalnym, nieczęsto spotykanym blaskiem. Jest to kamień zdobiący kolczyki srebrne i złote równie dobrze prezentując się z każdym rodzajem kruszcu. Doskonale wygląda także w różnych fasonach – nowoczesnych oraz klasycznych. Kolczyki damskie z uleksytem są rzadko spotykane, a przez to naprawdę wyjątkowe.


Unikalny i piękny kamień Uleksyt to prawdziwa ozdoba dla kobiet, które cenią sobie elegancki i oryginalny styl. Ten niezwykły kamień szlachetny charakteryzuje się jasnymi, pomarańczowymi i żółtymi odcieniami, a jego unikalny wzór dodaje mu jeszcze więcej uroku.

Kolczyki z Uleksytem to świetny wybór na specjalne okazje, takie jak imieniny, urodziny, rocznice i święta, a także jako prezent dla siebie, aby poprawić swoje samopoczucie i dodać blask swojej stylizacji. Są one idealne dla kobiet, które lubią wyróżniać się z tłumu i podkreślać swój unikalny styl.

Jeśli szukasz wyjątkowych kolczyków z Uleksytem, warto rozważyć zakup w sklepie internetowym AnKa Biżuteria. Znajdziesz tam szeroką gamę biżuterii z Uleksytem, wszystko w atrakcyjnych cenach. Skorzystaj z okazji i dodaj blask swojej stylizacji dzięki Uleksytowym kolczykom z AnKa Biżuteria.