Naszyjniki z spinelem - AnkaBizuteria.pl

Naszyjniki z spinelem

Spinele jako wyjątkowe klejnoty wykorzystywane w jubilerstwie mylone były przez długi czas z rubinami. Dziś uważa się go jako najnowszy kamień jubilerski. W sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz go w naszyjnikach z spinelem, oraz innej biżuterii.

Spinel posiadający właściwości rubinu

Spinel posiada podobny skład chemiczny do rubinu oraz wywołane przez chrom czerwone zabarwienie. Kamień ten jest wyjątkowym klejnotem, który w dawnych czasach uważano za rubin. Spinel ma wysoki parametr załamania światła, doskonałą rozproszenie oraz jest odporny na zarysowania. Twardy oraz niezwykły kamień perfekcyjnie znajduje swoje zastosowanie w jubilerstwie. Naszyjniki z spinelem są niecodzienną biżuterią, która jest coraz częściej wybierana przez kobiety. Kamień posiada porównywalne cechy do szafiru, rubinu, czy nawet diamentu. Spinel strzeże posiadacza przed osobami, którym nie można ufać, oraz osobami kłamliwymi. Kamień jest amuletem dla ludzi szczerych oraz prawdomównych. Naszyjniki z spinelem, jako amulet polecane są zwłaszcza osobom spod znaku Bliźniąt. Kamień działa odstresowująco, oraz wyciszająco.

Naszyjniki z spinelem

Spinel to iskra (grec.), czyli coś, co zapala, ożywia. Jest on kamieniem, który wzmacnia naszą witalność i posiadaną siłę. Pomaga posiadaczowi z radzeniem sobie z problemami oraz wyzwaniami, jakie napotyka. Naszyjnik z spinelem pomaga doceniać samego siebie, oraz przyciąga dobra materialne. Przynosi również powodzenie w zamierzonych zadaniach. Sam kamień powinniśmy pielęgnować i czyścić pod bieżącą letnią wodą z dodatkiem mydła. Na sam koniec obficie spłukać. Jednak w przypadku biżuterii tj. naszyjnik ze spinelem warto jest uważać na srebro, czy też złoto. Na koniec należy miękką ściereczką delikatnie przetrzeć do sucha oraz przechowywać w oddzielnych woreczkach, w suchym miejscu. Przed sprzątaniem, aktywnością sportową oraz prysznicem naszyjnik z spinelem, oraz każdą inną biżuterię z tym kamieniem należy zdejmować. Naszyjniki z spinelem w naszym sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz w różnych modelach, które z pewnością przypadną Ci do gustu.