Święty Antoni - Anka Biżuteria

Święty Antoni

Św. Antoni jest drugim najszybszym kanonizowanym świętym w historii, jest także jednym z najbardziej wpływowych świętych w Kościele, rozpoznawanym na całym świecie za cuda i nauczanie.

Postać Św. Antoniego

Święty Antoni Padewski to patron zagubionych i skradzionych przedmiotów był potężnym franciszkańskim kaznodzieją i nauczycielem. Jest to jeden z najpopularniejszych świętych Kościoła katolickiego. Jego postać najczęściej jest przedstawiana trzymająca w ramionach Dzieciątko Jezus lub lilię, lub książkę, lub wszystkie trzy. Życie św. Antoniego z Padwy było poświęcone trosce o potrzeby innych, miłości i przebaczeniu bliźnim, odwadze, a także całkowitej ufności i miłości wobec Boga. Antoni był prostym i pokornym zakonnikiem, który głosił dobrą nowinę z miłością i nieustraszoną odwagą, był człowiekiem wielkiej pokuty i gorliwości apostolskiej, ale był przede wszystkim świętym ludu, który go pokochał. Potrafił skutecznie przywołać ludzi z powrotem do wiary poprzez głoszenie kazań.
Wkrótce po jego śmierci ludzie zaczęli modlić się za pośrednictwem Antoniego, aby znaleźć lub odzyskać zagubione i skradzione artykuły.

„Morze jest posłuszne i kajdany pękają
A martwe członki przywracasz
Podczas gdy utracone skarby są odnajdywane na nowo
Kiedy młodzi lub starzy błagają o pomoc.”

Medaliki z wizerunkiem Św. Antoniego w sklepie AnKa Biżuteria

Św. Antoni jest kochany na całym świecie i odpowiada na wszystkich ludzi i na wszystkie potrzeby. Antoni żył i nauczał wśród ludu Padwy we Włoszech, gdzie stał się powszechnie kochany i szanowany za swoją łagodność i pokorę. Jego moc wstawiennicza przed naszym Bogiem jest niesamowita. Jako naturalny kaznodzieja, św. Antoni został wybrany, aby wyjść między ludzi i nauczać wiary. Medaliki z Jego wizerunkiem w AnKa Biżuteria, są starannie i precyzyjnie wykonane, dopracowane w każdym szczególe. Biżuteria z naszego sklepu jest wykonana ze srebra o najwyższej próbie srebra 925. Jest to doskonały prezent z okazji wszelkiego rodzaju uroczystości, ale też codzienny symbol wiary dla każdego chrześcijanina, noszą ten medalik osoby, którym zależy na pamiętaniu o wszystkim, co cenne i ma znaczenie. Każdy medalik złoty z wizerunkiem św. Antoniego w naszym sklepie zapakowany jest w eleganckie pudełeczko, to wyrafinowany i elegancki dodatek do każdego stroju.

Średnia ocena medalików srebrnych z wizerunkiem św. Antoniego kategorii: 5,0/5 - 84 opinie klientów.