Święta Rita - Anka Biżuteria

medaliki z wizerunkiem świętej Rity

Medaliki z wizerunkiem Świętej Rity to niezwykłe dewocjonalia, to nie tylko piękna ozdoba, ale również świadectwo wiary. 

Wizerunek Świętej Rity

Świętą Ritę uważa się za patronkę spraw beznadziejnych, często w intencjach za jej wstawiennictwem prosi się o zgodę w rodzinie, była osobą, która potrafiła wszystkim przebaczyć, a jednocześnie pokładała największą wiarę w Boga. Dziś uważana jest za patronkę matek i kobiet w każdym wieku oraz świętą od spraw trudnych i beznadziejnych. W czasie życia zakonnego otrzymała jeden stygmat cierpienia Jezusa-była to otwarta rana na czole po cierniu z korony. Nosiła go przez piętnaście lat, na tę pamiątkę właśnie po jej śmierci powstała tradycja odprawiania piętnastu czwartków św. Rity. Rana na czole Świętej Rity wydawała okropny zapach w dniu, w którym chciała udać się na pielgrzymkę do Rzymu, rana zaczęła wydawać zapach róż. Rita z Cascii zmarła 22 maja, uważana była za świętą, tego właśnie dnia uroczyście obchodzi się jej wspomnienie. Kult św. Rity symbolizuje kolec z korony cierniowej, który oznacza ludzkie życie pełne bólu i cierpienia oraz kwitnąca róża, która jest symbolem nadziei na przezwyciężenie trudności. 

Modlitwa do św. Rity

Święta Rito, Patronko spraw trudnych,
Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych,
cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego,
zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów,
lekarko chorych, pociecho strapionych,
wzorze prawdziwej świętości,
ukochana Oblubienico Chrystusa Pana,
naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego.

Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam, módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznał/a skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne.

Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę (proszę wymienić prośbę)

I spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mógł/mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha świętego.

Medaliki z wizerunkiem Świętej Rity w sklepie AnKa Biżuteria

Medaliki z naszego sklepu z wizerunkiem Świętej Rity będą piękną ozdobą o bogatej symbolice religijnej, jest to doskonały pomysł na prezent nie tylko na chrzest, pierwszą komunię, bierzmowanie, jubileuszu czy też rocznicy, taki medalik może stanowić wyjątkowy prezent na różne okazje. Posiadamy medaliki z wizerunkiem Świętej Rity z najwyższej jakości srebra próby 925 oraz pozłacane, doskonale uzupełnią stylizację każdego, kto ceni sobie wstawiennictwo świętej Rity. Nasza biżuteria to niepowtarzalna ozdoba, ale też świadectwo wiary, Święta Rita jest bowiem patronką od trudnych spraw, ale też matek i kobiet we wszystkich stanach. Osoby noszące medalik z wizerunkiem tej świętej, są objęte opieką i ochroną, biżuteria w sklepie AnKa Biżuteria to biżuteria cechująca się niepowtarzalnymi wzorami o wyjątkowym charakterze. 

Średnia ocena medalików z wizerunkiem Świętej Rity kategorii: 5,0/5-86 opinie klientów.