Bransoletki z spinelem - AnkaBizuteria.pl

Bransoletki z spinelem

Spinel to jeden z najnowszych kamieni szlachetnych na rynku jubilerskim. Wyjątkowo odporny kamień na zarysowania w bransoletkach z spinelem w sklepie AnKa Biżuteria prezentuje się doskonale.

Spinel, jako najważniejszy kamień szlachetny nowej ery

Spinel jest wyjątkowy klejnotem, który w minionych wiekach mylono z rubinem. Posiada wysoki współczynnik załamania światła, wspaniałą dyspersję oraz odporność na zarysowania. Trwały kamień idealnie odnajduje swoje zastosowanie w jubilerstwie. Bransoletki z spinelem są wyjątkową biżuterią, która jest coraz częściej wybierana przez kobiety. Kamień posiada podobne cechy do szafiru, rubinu, czy nawet diamentu. Można go znaleźć też w Polsce, na Dolnym Śląsku koło Złotoryi w niewielkiej ilości.

Spinele mogą występować w kolorach: bezbarwny, biały, szary, purpurowy, czerwony, fioletowy, niebieski, zielony, brunatny, czarny, żółty czy pomarańczowy. Kamień może wykazywać asteryzm lub efekt kociego oka. Spinele przyozdabiają koronę królów brytyjskich.

Bransoletki z spinelem w sklepie AnKa Biżuteria

Spinel dzięki rozmaitości kształtów jest idealny do niemal każdego rodzaju biżuterii. Bransoletki z spinelem w naszym sklepie AnKa Biżuteria wyglądają imponująco i przepięknie się prezentują.

Spinel, jako kamień ma strzec przed kłamliwymi ludźmi, oraz takimi, którym nie można ufać. Kamień jest amuletem dla ludzi szczerych oraz prawdomównych. Mając go przy sobie, spinel będzie wyciszał i działał odstresowująco. Bransoletka z spinelem, jako amulet polecana jest szczególnie osobom spod znaku Bliźniąt.

Spinel jest wyjątkowym kamieniem, dlatego będąc już jego posiadaczem, należy o niego odpowiednio dbać. Kamień myć należy pod bieżącą, letnią wodą z mydłem i obficie spłukać uważając na elementy złota i srebra w biżuterii. Miękką ściereczką delikatnie wycierać do sucha oraz przechowywać w suchym miejscu w oddzielnych woreczkach. Przed sprzątaniem, aktywnością sportową oraz prysznicem bransoletkę z spinelem, oraz każdą inną biżuterię z tym kamieniem należy zdejmować.