Wisiorki z koralem

Wisiorki z koralem w sklepie AnKa Biżuteria wyróżniają się niepowtarzalnością, oraz oryginalnym wzornictwem. Koral jest przepięknym elementem w biżuterii, który dodaje uroku.

Koral w jubilerstwie

Koral powstaje w skutek oszlifowania kawałka koralowca. Określany mianem „drzewa oceanów” – organizmy morskie, które tworzą formę polipów. Żyją one, jako formy atoli, raf, oraz ławic. Koral można obrabiać poprzez szlif w owal, kulę, czy inne formy nieregularne. Zabarwienie ich jest czerwone, niebieskie, różowe, czarne bądź białe. Kojarzone są z latem, a także morzem. Wyłowione koralowce muszą w pierwszej kolejności zostać oczyszczone z tkanek miękkich, a następnie spolerowane. Naturalnie są one matowe z jasnoróżowymi bądź białymi plamkami.

Biżuterię tj. wisiorki z koralem należy trzymać z daleka od gorącej wody, wysokiej temperatury, kwasów oraz środków chemicznych. Niestety koral z czasem samoistnie traci swoje zabarwienie oraz charakterystyczny dla jego blask. Aby przywrócić jego połysk oraz kolor należy zanurzyć go w utlenionej wodzie, a później delikatnie przetrzeć jego nawierzchnię czerwienią polerską.

Wisiorki z koralem w sklepie AnKa Biżuteria

Biżuteria z czerwonym koralem znana była już w starożytności. Jest nazywany także kamieniem optymizmu. Pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną, a także jest pomocny w medytacji. Symbolizuje bogactwo, a także wysoki status społeczny. Wisiorek z koralem może służyć, jako ochronny amulet przed złymi duchami, a także pokusami. Koral posiada właściwości redukujące stres i moc, którą obdarowuje właściciela skromnością, oraz mądrością. Zapobiega zmęczeniu, a także pomaga w rozwijaniu się wyobraźni oraz intuicji.

Koralu używano kiedyś rozdrobnionego przy chorobach gardła. Dziś uważa się, że może pomóc on w polepszeniu płodności u kobiet, oraz uregulowaniu cyklu menstruacyjnego. Korale pozytywnie wpływają na wzmocnienie kości, układ krwionośny i regenerację tkanek. Wspomagają również usuwanie nadmiaru cholesterolu z układu krążenia. Są one tradycyjnym prezentem dla kobiet spodziewających się dziecka, jako ochronny amulet. Dlatego też wisiorek z koralami będzie odpowiedni na prezent dla bliskiej Ci osoby.