Bransoletki z malachitem - AnkaBizuteria.pl

Bransoletki z malachitem

Bransoletki z malachitem są modną biżuterią, która zachwyci wieloma odcieniami zieleni, pręgami oraz pasami, taka biżuteria zwróci uwagę nawet najbardziej wymagających kobiet.

Malachit jako kamień w biżuterii

Malachit jest to minerał z gromady węglanów, jest on pospolitym minerałem, ale wysoko ceniony w jubilerstwie jako kamień ozdobny. Jest on stosowany zwykle w postaci kaboszonów do wyrobu biżuterii artystycznej, jego wzorzysta budowa wnętrza, widoczna po wypolerowaniu, stanowi o jego popularności. 

Jego nazwa pochodzi z języka greckiego ,,maloche", roślinę-ślaz, ponieważ właśnie liście tej rośliny mają piękny zielony kolor tak jak malachit, jest on minerałem kruchym i plastycznym.

Malachit jest także nazywany Kamieniem Natury, jego energia przenika cały świat fauny i flory. 

Ten wyjątkowy kamień ma także szereg właściwości leczniczych oraz magicznych. 

Malachit przyspiesza regeneracje uszkodzonych tkanek, pobudza krążenie krwi i wpływa na wydajną pracę serca, potrafi także uśmierzyć ból, często używany przez kobiety ciężarne jako środek uśmierzający ból porodowy. Ze względu na zawartość miedzi, posiada właściwości bakteriobójcze, jest także zalecany przy reumatyzmie i artretyzmie.  

Jego magiczne moce ceniono już od dawna, ochrania podróżnych, dzieci, a także ostrzega przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Malachit wycisza, sprowadza spokój i harmonię

Bransoletki z malachitem w sklepie AnKa Biżuteria 

Biżuteria z malachitem będzie pasować zarówno do każdego typu urody, jak i do kobiet w każdym wieku.

Taką biżuterię, możemy nosić do pracy, ale również będzie odpowiednia na nieformalne spotkania ze znajomymi. Już w czasach starożytnych biżuteria z malachitem fascynowała władców i kapłanów, symbolizowała spokój i siłę, była także uznawana za potężny amulet. Dziś zdobi biżuterię w sklepie AnKa Biżuteria, sprawiając zachwyt nie jednego, a swoją oryginalnością i wykonaniem cieszy się ogromną popularnością, niewiele jest bowiem kamieni o tak wyjątkowym kolorze i fakturze. 

Bransoletka z malachitem będzie świetnym pomysłem na prezent, zieleń malachitu pobudza do działania, zapakowana w piękne pudełeczko z naszego sklepu zachwyci każdą kobietę.