Bransoletki z koralem - AnkaBizuteria.pl

Bransoletki z koralem

Aby móc wykorzystać moc korali, warto nosić je przy sobie, w formie bransoletki można znaleźć je w naszym sklepie AnKa Biżuteria, są bardzo popularną ozdobą nadgarstka pasującą do każdej stylizacji, w zależności jakie dobierzemy do niej dodatki, można uzyskać bransoletkę

na co dzień lub większe wyjścia. 

Koral właściwości 

Koral nie jest kamieniem szlachetnym, stosowany jest jednak w jubilerstwie i medycynie niekonwencjonalnej, jest to obumarły szkielet koralowców-morskich stworzeń. Najpopularniejsze korale to te o czerwonej barwie, ale można także wyróżnić różowe, białe i czarne. 

Dawniej koral był traktowany jako symbol miłości, podarowany kobiecie, zapewniał odwzajemnienie jej uczuć, czerwony-wzmacniał namiętność kochanków i ich romantyczną miłość, czarny miał uspokajać, gdy miłość była zbyt porywcza lub nieodwzajemniona, różowy był oznaką miłości platonicznej. 

Korale najczęściej służyły jako materiał do tworzenia biżuterii, ale również do wykonywania amuletów, które miały odpędzić uroki i złe moce, były noszone alby odgonić pecha i przyciągnąć szczęście.  

Koral posiadał również właściwości lecznicze, używano go jako leku przeciwko truciźnie i opętaniu. Zdaniem  dawnych medyków działały kojąco, wyciszały lęki i nadmierne emocje. 

W medycynie niekonwencjonalnej stosuje się jako lek na przeziębienia i bóle gardła, a także przyspiesza gojenie się ran i tamuje krwotoki.

Bransoletki z koralem w sklepie AnKa Biżuteria

Kiedyś wierzono, że korale mają działanie na mężczyzn, dlatego kobiety uwielbiały biżuterią z koralami, uważały bowiem, że zwiększą w ten sposób swoją atrakcyjność i powodzenie, w naszym sklepie można znaleźć bransoletki z koralem o wysokiej jakości i bardzo dobrym wykonaniu. 

Bransoletki z koralem to ozdoba, która w szczególności przypadnie do gustu miłośniczkom naturalnych, przyciągających uwagę wzorów, jest to wyjątkowa propozycja w naszym sklepie, a jego właściwości i urok znane są od tysiącleci.

Biżuteria z koralem świetnie komponuje się ze strojami wizytowymi, jak i codziennymi, przeznaczona jest dla pań w każdym wieku. 

Nasze bransoletki z koralem pakowane są w eleganckie pudełeczka, dlatego doskonale nadają się na prezent dla kogoś bliskiego.