Naszyjniki z lapisem lazuli

Lapis Lazuli to kamień półszlachetny stosowany do wyrobu biżuterii zachwyca głębią koloru, stając się piękną ozdobą do każdej stylizacji, na każdą okazję. Jest to elegancka, niezwykle gustowna i niemalże królewska biżuteria dla każdej kobiety

, która pragnie odznaczać się z tłumu. 

Lapis Lazuli-znaczenie kamienia

Lapis Lazuli jest skałą metamorficzną zbudowaną najczęściej z trzech minerałów, lazurytu, kalcytu oraz pirytu. Lazuryt odpowiada za intensywny niebieski kolor, kalcyt tworzy białe smugi, natomiast piryt nadaje złotych inkluzji, blasku. W starożytności był uważany za ,,kamień bogów", używany tylko przez osoby najwyższą rangą, jako kamień ozdobny, pigment w cieniach do powiek oraz do barwienia szat, a także w rytuałach religijnych. Lapis Lazuli występuje głównie w Rosji, Afganistanie, Chile, USA i RPA.

Jest symbolem ofiarności i idealizmu, pozwala na doznanie najczystszych uczuć. Jest to dość wrażliwy kamień i może zostać uszkodzony pod wpływem nacisku, działania temperatury, kwasów czy mydeł, dlatego biżuterię z tym kamieniem należy zdejmować przed kąpielą.

Naszyjniki z Lapis Lazuli w sklepie AnKa Biżuteria 

Biżuteria z tym wyjątkowym kamieniem, w naszym sklepie odznacza się wyjątkowym wzorem, zachwyca oryginalnością. Taka biżuteria podkreśla indywidualizm i dobry smak, śmiało, można ją nazwać mianem luksusowej. Naszyjniki z Lapis Lazuli, są wyjątkową ozdobą także dla miłośniczek odcieni błękitu, oryginalny kolor kamienia podkreśli także srebro oraz srebro pozłacane. W naszym sklepie znajdziesz tylko biżuterię o wysokiej próbie srebra, starannie wykonaną z dbałością o każdy szczegół, dla kobiet które nie boją się wyrazić swojej osobowości.