Naszyjniki z lapisem lazuli

Lapis Lazuli to kamień półszlachetny stosowany do wyrobu biżuterii zachwyca głębią koloru, stając się piękną ozdobą do każdej stylizacji, na każdą okazję. Jest to elegancka, niezwykle gustowna i niemalże królewska biżuteria dla każdej kobiety

Lapis Lazuli to kamień półszlachetny stosowany do wyrobu biżuterii zachwyca głębią koloru, stając się piękną ozdobą do każdej stylizacji, na każdą okazję. Jest to elegancka, niezwykle gustowna i niemalże królewska biżuteria dla każdej kobiety , która pragnie odznaczać się z tłumu. 

Lapis Lazuli-znaczenie kamienia

Lapis Lazuli jest skałą metamorficzną zbudowaną najczęściej z trzech minerałów, lazurytu, kalcytu oraz pirytu. Lazuryt odpowiada za intensywny niebieski kolor, kalcyt tworzy białe smugi, natomiast piryt nadaje złotych inkluzji, blasku. W starożytności był uważany za ,,kamień bogów", używany tylko przez osoby najwyższą rangą, jako kamień ozdobny, pigment w cieniach do powiek oraz do barwienia szat, a także w rytuałach religijnych. Lapis Lazuli występuje głównie w Rosji, Afganistanie, Chile, USA i RPA.

Jest symbolem ofiarności i idealizmu, pozwala na doznanie najczystszych uczuć. Jest to dość wrażliwy kamień i może zostać uszkodzony pod wpływem nacisku, działania temperatury, kwasów czy mydeł. 

Lapis Lazuli posiada szereg właściwości leczniczych, działa szczególnie na choroby takie jak: epilepsja, żółtaczka, gruźlica, hemoroidy, choroby mózgu, leczy zapalenia, nerwobóle, wzmacnia układ odpornościowy. 

Ten wyjątkowy kamień ma przede wszystkim znaczenie duchowe, posiada pokojowe i wyciszające wibracje, wzmacnia zdolności pozazmysłowego postrzegania, przynosi poczucie wewnętrznej mocy, pozwala odnaleźć odwagę, podkreśla naturalny talent i umiejętności.  

Lapis położony na sercu koi natychmiast jego niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie. 

Naszyjniki z Lapis Lazuli w sklepie AnKa Biżuteria 

Biżuteria z tym wyjątkowym kamieniem, w naszym sklepie odznacza się wyjątkowym wzorem, zachwyca oryginalnością. Taka biżuteria podkreśla indywidualizm i dobry smak, śmiało, można ją nazwać mianem luksusowej. Naszyjniki z Lapis Lazuli, są wyjątkową ozdobą także dla miłośniczek odcieni błękitu, oryginalny kolor kamienia podkreśli także srebro oraz srebro pozłacane. W naszym sklepie znajdziesz tylko biżuterię o wysokiej próbie srebra, starannie wykonaną z dbałością o każdy szczegół, dla kobiet które nie boją się wyrazić swojej osobowości.