Wisiorki z tygrysim okiem

Wisiorki z tygrysim okiem są bardzo atrakcyjną biżuterią. W naszym sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz ciekawą propozycję dla siebie, bądź bliskiej Ci osoby. Kamień ten jest idealnym pomysłem na prezent ze względu na jego właściwości.

Tygrysie oko – symbolika

Tygrysie Oko jest kamieniem, który symbolizuje szczęście i radość, ma zdolność przynoszenia dostatku i sukcesu. Jest także określany, jako amulet, który ochrania podczas podróżowania oraz osłania przed czarami i tzw. złym okiem. Wisiorek z tygrysim okiem jest dobrym amuletem.

Kamień tygrysie oko jest minerałem, który swoją nazwę zyskał zarazem dzięki zabarwieniu, jak i efektownemu migotaniu w lśnieniu słonecznym. Odbijający się na czarnym pasie kamienia promień światła przejrzyście przypomina błysk źrenicy realnego zwierzęcia. „Efekt kociego oka” jest zasługą utlenionych minerałów z grupy ambifoli. Powstaje on wskutek rozpadu z kwarcu niebieskiego krokidolitu. Pozostałe ilości brązowego tlenku żelaza dają tygrysiemu oku jego nietypowe, brązowe zabarwienie. Naszyjniki z tygrysim okiem przepięknie prezentują się na kobiecym dekolcie.

Tygrysie oko - właściwości lecznicze

Kamień tygrysie oko ogrzewa ciało, pomagając w wyleczeniu grypy bądź przeziębienia. Kamień pomaga także poprawić wzrok. W litoterapii określany jest, jako kamień alergików, dlatego, że koi objawy alergii i stany zapalne dróg oddechowych. Wisiorek z tygrysim kamieniem jest dobrym amuletem ze względu na to, że kamień ten wpływa również na: stres, nerwy, dolegliwości brzuchowe, pomaga w koncentracji oraz orientacji. Wspiera układ trawienny, układ nerwowy, oraz posiada właściwości energetyczne pomagające utrzymać równowagę energii Yin i Yang.

Wisiorki z tygrysim okiem w sklepie AnKa Biżuteria

Wisiorki z tygrysim okiem prezentują się znakomicie i zwracają na siebie uwagę. Dzięki charakterystycznemu błyskowi, czyli wspomnianemu efektowi kociego oka. Taki rodzaj nietypowej biżuteria ozdobi każdą kobietę. Kamień ten jest wyjątkowo polecany dla znaków zodiaku takich jak: Byk, Lew oraz Bliźnięta.

Jeśli chodzi o czyszczenie tygrysiego oka, powinno ono być wykonywane ostrożnie przy pomocy bieżącej wody. Przechowywać należy go z daleka od radia oraz telewizora ze względu na zakłócenie jego pozytywnej energii.