Pierścionki Srebrne z bursztynem

Pierścionki srebrne z bursztynem są oryginalną biżuterią, która prezentuje się fenomenalnie. W naszym sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz przepiękną biżuterię z bursztynem, które z pewnością zostaną z Tobą na dłużej.

na stronę

Bursztyn – piękno Bałtyku

Nazwa “bursztyn” wywodzi się od niemieckiego Bernstein, co oznacza „kamień, który się pali”. Pojawiać się w złożach w terenach Zatoki Gdańskiej, u nasady Helu, a także na Lubelszczyźnie. Zalega na głębokości od kilku do 150 metrów.

Bursztyn ma w sobie kwas bursztynowy, więc substancję leczniczą. W największej ilości jest spotykana w korze, czyli w jego zewnętrznej warstwie. W medycynie ludowej dym bursztynowych kadzidełek używany był do zabicia zarazków, a noszone na szyi korale zapobiegały bólom gardła i głowy oraz wzmacniają tarczycę. Noszony, jako ozdoba biżuteryjna w postaci pierścionka srebrnego z bursztynem doda pozytywnej energii i poprawi samopoczucie posiadacza.

Najbardziej rozchwytywany w jubilerstwie bursztyn, to bursztyn bałtycki. Jest on kopalnią żywicy, która wytworzyła się w podłożach naturalnych przed 45 mln lat.

Bursztyn występuje w różnorodnych barwach: od najmocniej cenionych barwach białych, poprzez odcienie żółci i brązów do czerwieni. Spotyka się również barwę niebieską, zielonkawą, a także czarną. Posiada on inkluzje w postaci owadów, drobnych płazów, szczątków roślin, ziaren piasku bądź pęcherzyków gazów.

Pierścionki srebrne z bursztynem w sklepie AnKa Biżuteria

Pierścionki srebrne z bursztynem są uniwersalne, ale także i oryginalne. Są idealne dla kobiet, które cenią ponadczasowe piękno. W naszym sklepie AnKa posiadamy szeroki wybór tej biżuterii.

Należy jednak pamiętać, aby unikać kontaktu bursztynu z wodą, nawet myjąc dłonie, należy ściągać pierścionek z bursztynem. Przechowywać oddzielnie w woreczku. Jeśli bursztyn jest niepielęgnowany, może z czasem zmatowić oraz stracić swój urok i blask.

Pierścionki srebrne z bursztynem wyróżniają się na tle innych swoim kolorem oraz przepięknym wzornictwem, jakie wytwarza się naturalnie. Bursztyn jest wyjątkowy, dlatego, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo na odnalezienie drugiego takiego samego.

 

Proponujemy pierścionki srebrne z bursztynem bałtyckim.