Kolczyki Ametyst

Ametyst to minerał wyróżniający się fioletowym lub purpurowym zabarwieniem, za ten kolor odpowiada obecność żelaza oraz promieniowania radioaktywnego. Ten kamień półszlachetny chętnie wykorzystywany jest w jubilerstwie, a kolczyki z ametystem dostępne

są także w naszym sklepie AnKa Biżuteria.

Właściwości Ametystu

Ametyst jest to kwarc, a dokładniej, przeźroczysta odmiana kwarcu mlecznego o fioletowej barwie, używany często w jubilerstwie kamień szlachetny, swoją barwę zawdzięczający domieszce żelaza i promieniowaniu radioaktywnemu. 

Ametyst znany był już od starożytności i używany jako amulet o wielkiej mocy, szczególnie dla ludzi ze znaku strzelca, ryb lub raka. Chronił nie tylko przed złym okiem, ale przynosił szczęście we wszystkich sferach życia.

Ametyst uważany jest za kamień antymigrenowy, potrafi łagodzić bóle głowy, migreny, bezpłodność, bezsenność, alkoholizm. Wzmacnia psychikę i pomaga w skupieniu się, potrafi obudzić uczucia takie jak miłość i współczucie. Ludzie noszący ametyst czują się bezpiecznie i spokojnie, oddalają się od nich wszelakie lęki. 

Kolczyki z ametystem w sklepie AnKa Biżuteria 

Ametyst to kamień półszlachetny chętnie wykorzystywany w jubilerstwie, a kolczyki z ametystem dostępne są w naszym sklepie. Znajdziesz tu kolczyki srebrne, złote oraz pozłacane w wielu wzorach, prezentujemy wkrętki, modele wiszące, okrągłe i podłużne. Kolczyki damskie z ametystem zawsze skutecznie przykuwają uwagę. 

Ametyst wyróżnia się przede wszystkim nietuzinkowym kolorem, który prezentuje się naprawdę elegancko w każdym rodzaju biżuterii i w połączeniu z każdym kruszcem, biżuteria z ametystem w sklepie AnKa Biżuteria jest niezwykle ceniona, nawet przez najbardziej wytrawnych znawców biżuterii.

Warto zwrócić uwagę na ametyst w pozłacanych okuciach, który może odgrywać główną rolę w eleganckiej biżuterii, nasza biżuteria jest uniwersalna, sprawdzi się na każdą okazję dla każdego. 

Fioletowe odsłony kamienia świetnie podkreślą naturalną urodę blondynek, brunetek oraz pań posiadających włosy w rudawych odcieniach, ametyst doskonale pasuje do każdego koloru oczu. 

Biżuteria z ametystem jest bardzo pożądana przez wszystkie wymagające kobiety, już od czasów średniowiecza, ametysty były używane przy zdobieniach różnych ważnych osobistości świata polityki, czy kościoła, kolczyki z naszego sklepu będą pasować do każdej kreacji, lśnić będą wspaniałym fioletem, będą cudownym dopełnieniem całości. 

Ametyst to minerał wyróżniający się fioletowym lub purpurowym zabarwieniem.

Za kolor ten odpowiada obecność żelaza oraz promieniowa radioaktywnego. Ten kamień półszlachetny chętnie wykorzystywany jest w jubilerstwie, a kolczyki z ametystem dostępne są także w naszym sklepie. Znajdziesz tu kolczyki srebrne, złote oraz pozłacane w wielu wzorach. Prezentujemy wkrętki, modele wiszące, okrągłe i podłużne. Kolczyki damskie z ametystem zawsze skutecznie przykuwają uwagę.