Kolczyki Koral

Kolczyki z koralem to ceniona klasyka, kolczyki damskie z koralami w sklepie AnKa Biżuteria kojarzone są z elegancją, lecz doskonale sprawdzają się również na co dzień.

Dzięki swojej intensywnej barwie ożywiają one nawet prosty strój. 

Koral i jego właściwości

Koral wykorzystywany w jubilerstwie ma pochodzenie organiczne i w rzeczywistości jest szkieletem wapiennym koralowca, nie jest kamieniem szlachetnym.  

Koral wykorzystywany również w medycynie niekonwencjonalnej jako lek na bóle gardła i przeziębienia przyspiesza także gojenie się ran i tamowanie krwotoków. 

Koral wzmacnia kości i tkanki, co jest spowodowane dużą zawartością wapnia-do dziś można kupić sproszkowany wapń z koralowca, jako lek na niedożywienie, niedobory wapnia i problemy z osteoporozą. 

Koral był już wykorzystywany w starożytności do tworzenia ozdób w biżuterii, uważano, że ma moc ochronną. Jest bardzo popularnym kamieniem w Polsce, wykorzystywanym jako ozdoba w strojach ludowych, nazywany jest ,,kwiatem morza" i symbolizuje bogactwo, siłę i wysoki status społeczny.  

Kolczyki z koralem w sklepie AnKa Biżuteria 

W biżuterii najczęściej wykorzystuje się odmiany białe, różowe, granatowe i najbardziej pożądane-czerwone. Kolczyki damskie z koralem w sklepie AnKa Biżuteria kojarzone są z elegancją, lecz doskonale sprawdzają się również na co dzień. Kolczyki z koralem dzięki swojej intensywnej barwie ożywią nawet prosty strój, ponadto złote, jak i srebrne kolczyki z ozdobą tego typu wyglądają ciekawie.  

Czerwień korala pasuje do wszystkich typów urody, nasze kolczyki spodobają się kobietom ceniącym oryginalną i wyrazistą biżuterię, ponadto kolor czerwony nigdy nie wychodzi z mody. 

Kolczyki z koralem to ceniona klasyka.

Sam koral wykorzystywany w jubilerstwie ma pochodzenie organiczne i w rzeczywistości jest szkieletem wapiennym koralowca. W biżuterii najczęściej wykorzystuje się odmiany białe, różowe, grantowe i najbardziej pożądane – czerwone. Kolczyki damskie z koralami kojarzone są z elegancją, lecz doskonale sprawdzają się również na co dzień. Dzięki swojej intensywnej barwie ożywiają one nawet prosty strój. Ponadto zarówno złote, jak i srebrne kolczyki z ozdobą tego typu wyglądają ciekawie.