Naszyjniki z turkusem

Naszyjniki z turkusem są biżuterią dla osób pragnących wyróżnić się z tłumu. Doskonale prezentuje się na kobiecym dekolcie. W naszym sklepie AnKa Biżuteria dostępne są modele ze srebrnym, bądź złotym wykończeniem.

Turkus i jego magiczne właściwości

Turkus nazywany kamieniem zwycięzcy lub kamieniem niebios. Jest symbolem hojności, szczerości i oddania. Mobilizuje do szczerości z samym sobą oraz pomaga wskazać drogę życiową. Wspomaga kreatywności i pobudza wyobraźnię. Wierzono, że uchroni właściciela przed złą dolą i wypadkami, wyjątkowo jest polecany kierowcom. Jest określany mianem "anioła stróża", kiedy jego posiadacz zachoruje, zmienia swoją kolorystykę, sygnalizując zmianę do zadbania o zdrowie i udanie się do specjalisty. Jako kierowca warto zaopatrzyć się w naszyjnik z turkusem, czy inną biżuterią. Turkus symbolizuje energię wewnętrzną oraz witalność. Idealnym wyborem dla kobiet odważnych i silnych są naszyjniki z turkusem. Chiny i Tybet w antycznych czasach przypisywał wiele zdrowotnych właściwości turkusowi m.in. w infekcjach górnych dróg oddechowych czy chorobach oczu. Twierdzili też, że odpędza negatywną energię, wskutek czego człowiek był bardziej energiczny, żwawy i entuzjastyczny. Wierzenia te spowodowały, że turkus stał się narodowym kamieniem Tybetu i Chin.

Naszyjniki z turkusem w sklepie AnKa Biżuteria

Biżuteria z turkusem może być wyśmienitym prezentem na każdą okazję. Naszyjniki z turkusem są modne niezależnie od pory roku. Posiadane i noszone przez kobietę doceniane pod każdym kątem. Kamień kojarzony jest z wakacjami, ciepłem, oceanem oraz słońcem. Jego wygląd przywołuje miłe i dobre wspomnienia. Turkusowi przypisuje się nadzwyczajnie szczęśliwe właściwości. Jest amuletem, którego magiczna moc doceniana była od wieków. AnKa Biżuteria w swojej ofercie dysponuje eleganckimi wzory naszyjników z turkusem, które na pewno przypadną Ci do gustu. Również będzie to także niezły i oryginalny pomysł na prezent dla bliskiej Ci osoby. Naszyjniki z turkusem w naszym sklepie cechują się przede wszystkim dobrym stylem oraz najlepszą jakością użytych turkusów w biżuterii.