Wisiorki z onyksem

Wisiorki z onyksem w sklepie AnKa Biżuteria są przepiękną ozdobą biżuteryjną. Przepięknie zdobią dekolt oraz są uzupełnieniem każdej kreacji. Kamień jest idealnym talizmanem, a dodatkowo prezentuje się wyśmienicie w biżuterii.

Onyks – kamień szczęścia

Nazwa onyks wywodzi się od greckiego słowa „onux” oznaczającego racicę, pazur bądź paznokieć. Istnieje grecka legenda, która mówi, że onyks to paznokcie Afrodyty zamienione w kamień zgodnie z przekonaniem, że ani jedna część boskiego ciała nie może zostać zniszczona.

Tradycyjnym określeniem dla onyksu jest onyks arabski, nazywany także onyksem czarnym bądź onyksem chalcedonowym. Charakteryzuje się on równoległym ułożeniem warstw, zazwyczaj o barwie czarnej lub z pasmami innych odcieni i błyszczącej połyskliwości.

Onyks symbolizuje siłę i moc. Posiadanie kamienia nawet w formie wisiorka z onyksem wspomaga przy wykonywaniu trudnych zadań oraz podejmowaniu trudnych decyzji. Dodaje determinacji, odwagi, a także wytrwałości. Kamień posiada właściwości wyciszające emocje, łagodzące stres, oraz regenerujące siły fizyczne i psychiczne. Jest odpowiedni dla osób, które zmagają się ze stresowymi sytuacjami, oraz sportowcom i uczniom. Pomaga w koncentracji, uczy cierpliwości i samodyscypliny.

Wisiorki z onyksem w sklepie AnKa Biżuteria

Wisiorki z onyksem oraz inną biżuterię zaleca się nosić, jako talizman. Kamień może uchronić przed atakiem złej energii, ma moc jej wchłonięcia oraz przekształcenia w energię pozytywną. Kamień chroni też jego posiadacza przed popełnianiem złych uczynków, a także przed negatywnymi myślami. Kamień jest pomocny w przypadku uczuleń, ukąszeń owadów, zakażeń, oraz działa wspomagająco na układ kostny i rozrodczy. Wisiorek z onyksem z tych właśnie względów może być idealnym talizmanem, który warto nosić przy sobie.

W astrologii onyks przynależny jest do znaku Koziorożca.

Onyks nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Dobrze znosi towarzystwo wody oraz działanie promieni słonecznych. Natomiast, aby kamień zachował swoje właściwości, trzeba go rozładowywać z negatywnej energii raz w miesiącu pod bieżącą letnią wodą.

Wisiorki z onyksem są rodzajem biżuterii, która doskonale pasuje do stylizacji na co dzień, jak i na wieczorne, eleganckie wyjścia.