Matka Boska Szkaplerzna - Anka Biżuteria

medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej Szkaplerznej

Medalik przypomina nam świętą osobę, co z kolei otwiera nas na łaskę naśladowania jej przykładu. Sam medalik nie pomaga wierzącemu, ale inspiruje do wiary i nadziei w Boga. Katolicy używają artykułów religijnych, aby przypomnieć im o Bogu i jako motywację do dobrowolnego służenia Bogu i bliźniemu, są symbolem naszej wiary i wyznawanych wartości. 

Znaczenie szkaplerza w biżuterii

Szkaplerz (łac. Łopatka, ,,ramię") to religijny wisiorek z materiału noszonego pod ubraniem, który w ramach kultu rzymskokatolickiego zwykle zdobi wizerunek świętego. Medalik musi mieć wyobrażenie Jezusa Chrystusa z Jego Najświętszym Sercem po jednej stronie i obrazem Matki Bożej po drugiej. Wszystkie osoby, które zostały ubrane w błogosławiony szkaplerz wełniany, mogą zastąpić go tym medalem, który jest powszechnie nazywany Cudownym Medalikiem. Szkaplerz to rodzaj sakramentaliów: modlitwa, czynność lub rzecz, która poprzez modlitwy Kościoła katolickiego może nam pomóc w otrzymaniu łaski Bożej. W swojej pierwotnej formie szkaplerz jest częścią habitu mnicha lub zakonnika. Jednak w popularnej pobożności szkaplerze najczęściej składają się z dużo mniejszych kawałków materiału. Technicznie są one znane jako „małe szkaplerze”. Każdy mały szkaplerz reprezentuje szczególne oddanie i często wiąże się z nim pewien odpust lub nawet objawiony „przywilej” (lub specjalna moc). Szkaplerz nie jest magicznym amuletem ani talizmanem: raczej noszony z oddaniem szkaplerz może pomóc nam w naszym chrześcijańskim życiu, ponieważ może inspirować dobre myśli, a tym samym zwiększać oddanie. Chociaż niektóre szkaplerze są związane z określonym przesłaniem, należy pamiętać, że skoro sakramentalia nie są magią, skuteczność szkaplerza i jego gwarancja zależy od wiary i właściwych intencji noszącego.
Medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej Szkaplerznej w sklepie AnKa Biżuteria 

Medale i naszyjniki Maryi są wspaniałymi prezentami, które przypominają nam wiarę, nadzieję i miłość w Jezusie. Nasze medale maryjne są dostępne w postaci wisiorków ze srebra próby 925, mamy także złote i pozłacane medaliki, które dostępne są o wysokiej jakości wykonania. Tylko wtedy, gdy osoba nosząca medalik dokona aktu wiary, Bóg może działać w sposób szczególny. W pewnym sensie medale są jak wrota łaski. Łaskę Bożą możemy otrzymać tylko wtedy, gdy używamy medalika z wiarą i otwieramy drzwi naszego serca. Medalik z Matką Boską Szkaplerzną przypomina nam, co musimy czynić, i pomaga nam skierować serce na łaskę, którą Bóg chce nam udzielić. Medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej Szkaplerznej w sklepie AnKa Biżuteria, stanowią dużą wartość sentymentalną i duchową, są świetnym pomysłem na wszystkie okazje, wywołując w odbiorcy silne duchowe uczucia. 

Średnia ocena medalików z wizerunkiem Matki Boskiej Szkaplerznej kategorii: 5,0/5-97 opinie klientów.