Kolczyki Tansanit

Ciemnoniebieski kolor tanzanitu przyciąga spojrzenia, kolczyki z tym rzadkim kamieniem są bardzo pożądaną ozdobą, która z biegiem lat stanie się jeszcze bardziej poszukiwana i drogocenna. Warto więc już dziś posiadać choć jedną sztukę biżuterii z tym niezwykłym kamieniem.

Tanzanit jako rzadki kamień szlachetny

Tanzanit to jeden z najrzadszych kamieni szlachetnych na świecie, jest nawet tysiąc razy rzadszy niż diament. Jest wydobywany tylko w Afryce Wschodniej w podnóża góry Kilimandżaro w Tanzanii, z kąd pochodzi jego nazwa. Tanzanit jest trichroityczny, zawiera w swojej surowej postaci trzy kolory: brązowy, fioletowy i niebieski, w zależności od kąta patrzenia jego barwa wydaje się inna. Urzeka przezroczystym kolorem, a jego kolorystyka może wahać się od fioletu do błękitu indygo. Tanzanit jest wytwarzany z mineralnego zoisytu. Uważa się, że tanzanit powstał w wyniku intensywnego ciepła i ciśnienia tektonicznego, które spowodowało powstanie Kilimandżaro. Biżuteria z tanzanitem jest często powściągliwa i minimalistyczna, ale w razie potrzeby może być również efektowna i ekstrawagancka. Sam efekt kolorystyczny, który tanzanit ukazuje, sprawia, że biżuteria z tym rzadkim kamieniem przyciąga spojrzenia i wzbudza chęć jego posiadania.

Kolczyki z tanzanitem w sklepie AnKa Biżuteria

Tanzanit jest bez wątpienia jednym z najcenniejszych kamieni, jakie można dziś znaleźć na całym świecie, dlatego w naszym sklepie nie mogło zabraknąć biżuterii z tym niezwykłym kamieniem. Kolczyki z tanzanitem w naszym sklepie urzekają swoim ciemnoniebieskim kolorem, to właśnie on wyróżnia tanzanit spośród innych kamieni szlachetnych. Do dziś można go znaleźć tylko w jednym regionie na całym świecie, dlatego tak szybko stał się cennym klejnotem. Ze względu na różnorodność kolorów, kamienie tanzanitowe można łączyć z różnymi metalami szlachetnymi. W naszym sklepie można znaleźć tylko najwyższej próby srebro 925, co wpływa na świetną jakość naszych kolczyków. Każda para kolczyków jest wykonana z miłości do piękna, nasz sklep zadbał również o to, by jakość była bardzo wysoka, a cena nadal przystępna. Kolczyki z tanzanitem będą świetnym pomysłem na prezent dla każdego, niezależnie od wieku, sprawią radość obdarowanej osobie i będą pięknym dopełnieniem każdej stylizacji. Dlatego kolczyki z tanzanitem z naszego sklepu otrzymasz już zapakowane w piękne pudełeczko gotowe na prezent, by podarować sobie lub bliskiej osobie, cząstkę luksusu.