medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej

Matka Boska Częstochowska uznawana jest za patronkę Polski. Postać Matki Boskiej Częstochowskiej jest związana z wieloma wydarzeniami z Polskiej historii, a medaliki

z Jej wizerunkiem nosili polscy żołnierze, dając wyraz tożsamości i przynależności do wiary chrześcijańskiej.  

Postać Matki Boskiej Częstochowskiej

Postać Matki Boskiej Częstochowskiej jest otoczona szczególnym kultem religijnym wśród wiernych i uznawana za najlepiej rozpoznawalny symbol współczesnego chrześcijaństwa. Cudowny Wizerunek Matki Bożej jest największym skarbem Jasnej Góry, dzięki niemu Jasna Góra stała się  w XV wieku jednym z największych sanktuariów maryjnych w Polsce. Medaliki z postacią Matki Boskiej Częstochowskiej przedstawiają w pozycji stojącej, trzymającej na ręku Dzieciątko Jezus. Matka Boska twarzą jest zwrócona do wiernych, co w szczególny sposób podkreśla Jej zatroskanie, z kolei postać małego Chrystusa zwrócona jest w stronę ludu, poprzez modlitwę i zawierzeniu, medaliki niejednokrotnie przynoszą spełnienie próśb, przypominają nam o naszej chrześcijańskiej tożsamości.    

 

Modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej

O Maryjo, nasza, droga Pani Częstochowska, spójrz łaskawie na Twoje dzieci  w tym udręczonym i grzesznym świecie. Obejmij nas Swoją kochającą i Macierzyńska opieką. Broń naszej młodzieży od bezbożnych ścieżek; pomóż naszym drogim dzieciom dożyć sędziwego wieku, aby się przygotowały do podróży do domu; osłoń nasze  bezbronne, nienarodzone dzieci od horroru aborcji i bądź naszą siłą przeciw wszystkim grzechom. Zachowaj Twoje dzieci od wszelkiej nienawiści, dyskryminacji i wojny. Napełnij nasze serca, nasze domy i nasz  świat tym pokojem i miłością, która pochodzi od Twojego Syna, którego Ty obejmujesz tak czule. O, Królowo i  Matko, bądź naszą Pocieszycielką i Siłą!
W Imię Jezusa my modlimy się.

Amen

 

Medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w sklepie AnKa Biżuteria 

Wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej jest otoczony szczególnym kultem religijnym wśród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego oraz Cerkwi prawosławnej i uważany za cudowny, współcześnie należy do jednych z najlepiej rozpoznawalnych symboli chrześcijaństwa w Polsce. Medaliki z Jej wizerunkiem w naszym sklepie stanowią niepowtarzalną formę, które sprawiają, że wyróżniają się spośród innych medalików. W sklepie AnKa Biżuteria użyto tylko najlepszej jakości materiałów, a staranność i wysoka jakość wykonania sprawia, że medalik jest nie tylko piękną ozdobą, ale także symbolem naszej wiary. Medaliki z Matką Boską Częstochowską są idealnym pomysłem na prezent z okazji I Komunii Świętej, Chrztu, Bierzmowania, Ślubu, ważnej rocznicy czy też jubileuszu, a także niepowtarzalnym prezentem na każdą inną okazję, do medalika można dokupić również jeden ze złotych łańcuszków dostępnych w naszym sklepie. Sklep AnKa Biżuteria oferuje medaliki z wysokiej próby srebra 925, pozłacane oraz złote wysokiej jakości, bogata oferta w sklepie pozwoli dobrać odpowiedni medalik dla każdego niezależnie od płci, wieku czy też gustu.   

Średnia ocena medalików z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej kategorii: 5,0/5-124 opinie klientów.