Kolczyki Perły

Kolczyki z perłami są najpiękniejszą dekoracją każdej kobiety. Perły są znane od bardzo dawna

, już od czasów starożytnych.  Mają także duże znaczenie w wielu kulturach. W naszym sklepie AnKa Biżuteria kolczyki z perłami mamy w kilku wersjach. Możliwość wyboru pod względem zapięcia, ilości pereł oraz koloru pereł jest dość szerokim wyborem.

Kolczyki z perłami – istota pereł

Perły dodają elegancji i gustowności biżuterii damskiej. Kolczyki z perłą są szykowne i delikatne. Pasują do niemalże każdej codziennej stylizacji, ale również na ważne dla nas uroczystości. Perły używane w jubilerstwie są wytworem małży. Najczęściej są to ziarenka piasku, które małża otacza, broniąc się przed wniknięciem ciał obcych do muszli. Powstają dzięki temu piękne kształty perły, którymi możemy przyozdobić nasze ciało. Kolor perły, kształt oraz jego rozmiar zależy od gatunku małż, oraz środowiska, w jakim żyje.

Kolczyki z perłami – elegancja z klasą

Perły idealnie współgrają ze srebrem. Decydując się na takie połączenie, uzyskasz pełen blask i efektowne podkreślenie kobiecości. Kolczyki z perłami są idealne na eleganckie przyjęcia oraz coraz częściej wybierają je przyszłe panny młode.

Kolczyki z perłami idealnie dopasowują się do każdej kreacji, oraz wydobywają piękno. W połączeniu z naszyjnikiem taki zestaw będzie dopełnieniem wieczorowej stylizacji.

W wielu kulturach mają spore znaczenie. W Chinach perły oznaczają najwyższą czystość oraz wartość, w Indiach każda panna młoda na ślubie musi mieć na sobie perły – jako element stroju, zaś w chrześcijaństwie oznaczają nowy początek, odnowę i są atrybutem Maryi i przenośnią Królestwa Bożego. W Mitologii perły kojarzone są z Afrodytą – boginią miłości.

W sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz nowoczesne, oraz klasyczne formy kolczyków z perłami. W różnych kolorach, zapięciach i długościach. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie, bądź bliskiej Ci osoby. Aktualnie kolczyki z perłami oraz ogólnie biżuteria z perłami są świetnym pomysłem na prezent.