Naszyjniki z opalem

Naszyjniki stanowią nieodłączny element biżuterii zarówno w życiu codziennym, ale też na specjalne okazje, naszyjniki z opalem w sklepie AnKa Biżuteria, są oryginalne i wyjątkowe, dla każdej kobiety, która chce podkreślić swoje naturalne piękno.

Opal jako kamień o szerokim zastosowaniu

Opal jest najbardziej znanym kryształem fotonicznym. Opale dzielimy na te szlachetne i zwyczajne, posiada on wielość barw i odmian, najbardziej ceniony jest w jubilerstwie opal szlachetny. Pochodzi ze skał wulkanicznych, osadowych, a także stref wietrzenia. Jego nazwa pochodzi z sanskrytu od słowa ,,upala" oznaczającego ,,drogi, szlachetny kamień".

Opal szlachetny jest najcenniejszy, należy do najdroższych kamieni szlachetnych, jest używany do wyrobu drogocennej biżuterii, poszukiwany przez kolekcjonerów. Za najcenniejsze i najbardziej poszukiwane uznaje się opale czarne, ponieważ ciemne tło najlepiej uwidocznia barwne refleksy świetlne, ich wadą jest duża wrażliwość na zmiany temperatury. Wyróżnić można następujące typy opali: niebieski, czarny, zielony, mleczny, ognisty, pawiowy, złoty i różowy.

Naszyjniki z opalem w sklepie AnKa Biżuteria 

Biżuteria z opalem jest bardzo unikalnym dodatkiem, jej różnorodność barw pozwala tworzyć najróżniejsze naszyjniki. Naszyjniki z opalem w sklepie AnKa Biżuteria, zachwycają swoją różnorodnością, wzorem i wykonaniem, łączone w srebrnej lub złotej oprawie zwrócą na siebie uwagę każdej kobiety, która potrafi docenić ich wyjątkowość. Nie zabraknie tutaj także biżuterii z opalem wykonanej ręcznie. 

Łatwość w obróbce tego kamienia umożliwia tworzyć najróżniejsze ozdoby biżuteryjne, a liczne odsłony kolorystyczne wpływają na jego atrakcyjność. Opal jest wdzięcznym kamieniem, który ze swoją bogatą gamą kolorystyczną będzie można łączyć z innymi kamieniami, a jakość i wykonanie będą zawsze na najwyższym poziomie. Naszyjniki z opalem będą wyjątkowym prezentem dla każdego niezależnie od okazji czy wieku.