IKONY RĘCZNIE MALOWANE.

Ręcznie malowane ikony w naszym sklepie AnKa Biżuteria są bardzo dobrym pomysłem na prezent z okazji chrzcin, komunii, bierzmowania, a nawet ślubu.

Niebanalna sztuka sakralna jest bardzo doceniana przez osoby o wyjątkowej wrażliwości na piękno.

Ręcznie malowane ikony w sklepie AnKa Biżuteria

Artystycznie ikony ręcznie malowane możemy sklasyfikować, jako malarstwo tablicowe, które charakteryzuje się podkładem zrobionym z drewna, płyty kamiennej, ceramicznej bądź metalu. Najważniejsze, aby podkład był trwały, trudny do zniszczenia, a także, aby obraz zachował się wiecznie. Bez wątpliwości ikony są jednymi z najpiękniejszych dzieł sztuki sakralnej. Można wręcz powiedzieć, że ikony ręcznie malowane są ewangelią pisaną obrazem. Zachowujące wszelkie kryteria ikonografii, tworzone są zgodnie z dawną tradycją i jako obraz przedstawiają Świętych. Pięknie prezentujące się na ścianach, oraz na biurkach wyróżniające się wśród innych obrazów ręcznie malowane ikony pełnią niezwykle dosadną ozdobę każdego wnętrza. Wyjątkowość nie polega wyłącznie na tym, że są one sakralną sztuką. Wyróżnia je szczególnie nasycenie barwami, w większości wyróżniający się kolor złoty sprawiający przyjemność dla ludzkiego oka. Ręcznie malowane ikony przypadną do gustu każdej osobie, która preferuje niekonwencjonalną sztukę.

Ręcznie malowane ikony – precyzyjna i trudna sztuka

Z pewnością powstanie ręcznych malowanych ikon nie należy do łatwych i szybkich dzieł artystycznych. Samej umiejętności malowania można się nauczyć, choć jest to sztuka, która wymaga wiele lat, aby dojść do perfekcji. Ikonopisarz ma za zadanie przedstawić nam zasady teologiczne przy pomocy zachowania proporcji oraz odpowiednio dobranych kolorów. Ikony przedstawiające osoby Święte mają zachęcić do modlitwy, oraz przypominać o istnieniu i obecności Boga. Ikony ręcznie malowanej nie można stworzyć natychmiast, bez zastanowienia oraz impulsywnie. Dzieło to wymaga czasu, poświęcenia oraz pokory od osoby, która będzie ją tworzyć.

Ręcznie malowane ikony są drogocennym i najbardziej wartościowym duchowo prezentem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi.