medaliki z wizerunkiem świętej Faustyny

Św. Faustyna służyła jako bardzo młoda zakonnica w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie. Ponieważ jej rodzina była uboga św. Faustyna, była niewykształcona, pomimo to otrzymywała od Jezusa niesamowite znaki, przesłania i objawienia.

Cudowna postać Św. Faustyny

Siostra Faustyna jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej znanych świętych Kościoła oraz największych mistyków w historii Kościoła. Za jej pośrednictwem Pan Jezus przekazuje światu wielkie orędzie miłosierdzia Bożego i ukazuje wzór chrześcijańskiej doskonałości opartej na zaufaniu do Boga i postawie miłosierdzia wobec bliźnich. Zadaniem powierzonym Siostrze Faustynie przez Boga było przekazanie światu oraz Kościołowi orędzia Miłosierdzia, ukazania biblijnej prawdy o miłości Boga do każdego człowieka, a także zawierzenie Mu i pokładanie w Niego ufności, a także zawierzenia swojego życia. Opierając się na słowach, które Chrystus rzekomo powiedział św. Faustynie, katolicy wierzą, że dusze, które przyjmują Komunię św. i przystępują do spowiedzi w tym dniu, otrzymują pełne przebaczenie za grzechy. Faustyna została kanonizowana na świętą przez Kościół rzymskokatolicki 30 kwietnia 2000 r., uznawana za mistyczkę i wizjonerkę. Jest znana i czczona w Kościele jako Apostołka Bożego Miłosierdzia. Faustyna zmarła na gruźlicę w 1938 roku. Po jej śmierci kult Miłosierdzia Bożego stale wzrasta, a dzięki poparciu papieża Jana Pawła II stał się popularny w całym kościele.

Medalik z wizerunkiem Św. Faustyny w sklepie AnKa Biżuteria

Głównym punktem tej fascynującej zakonnicy jest to, jak bardzo była pokorna i oddana Jezusowi i jak precyzyjnie wskazuje miłosierdzie i miłość, które Jezus ma dla nas wszystkich, i jak łatwo jest do Niego wrócić. Faustyna i inne święte, były prostymi i skromnymi młodymi kobietami. Tym, co czyni je wyjątkowymi, jest łaska Boża, dlatego warto posiadać biżuterię z Jej wizerunkiem. Medaliki z wizerunkiem Św. Faustyny stanowią symbol wiary oraz zapewniają duchową opiekę i ochronę przed złem. To właśnie ta święta, jako skromna zakonnica, zagłębiła się w głęboką mistyczną relację z Panem Jezusem, wynikiem, której były liczne objawienia.
Wykonany z dużą dbałością medalik Matki Boskiej to idealny pomysł na prezent z okazji chrztu, komunii lub innej okazji związanej z duchowością. Jest to przede wszystkim ważny symbol, ale także piękna ozdoba, która jest coraz chętniej wybierana jako prezent. Wysoka jakość i wykonanie będzie stanowić piękną pamiątkę na długie lata.

Średnia ocena medalików srebrnych ze Św. Faustyną kategorii: 5,0/5 - 113 opinie klientów.