Kolczyki Srebrne z Bursztynem

Elegancko prezentujące się kolczyki z bursztynem są szykownym dodatkiem do każdej kreacji. W naszym sklepie AnKa Biżuteria posiadamy duży wybór kolczyków z bursztynem.

na stronę

Bursztyn w jubilerstwie

Bursztyn jest kopalnianą żywicą pochodzącą z iglastych drzew. W tym momencie znanych jest około 60 odmian bursztynu. Ceniony przez jubilerów bursztyn jest określany złotem Bałtyku. Dzieje się tak za sprawą oryginalnego koloru i struktury. Bursztyn występuje najczęściej w tradycyjnych, znanych barwach złoto-żółtych bądź brązowych. Może on także nabierać nieco innych kolorów takich jak: zielony, niebieski, czerwony, mlecznobiały, a nawet czarny. Wykorzystywany od bardzo dawna w jubilerstwie, znajduje swoje zastosowanie także w medycynie naturalnej, dlatego, że posiada pewne właściwości wpływające na zdrowie, które przyczyniają się do lepszego samopoczucia oraz łagodzenia bólów reumatycznych. Bursztyn bałtycki najczęściej jest używany do wykonania biżuterii m.in. kolczyków z bursztynem czy zawieszek z bursztynem.

Ciekawostką jest to, że prawdziwy bursztyn po wrzuceniu do wody słonej pozostanie na jej powierzchni, a kiedy wrzucimy go do wody słodkiej – opadnie na samo dno.

Biżuterię wykonywaną z bursztynu należy czyścić na sucho, ewentualnie z niewielką ilością wody z mydłem, bądź czystym spirytusem. Biżuterię z bursztynem najlepiej jest przechowywać w jedwabnej szmatce. Surowiec nie może mieć kontaktu z wodą, gdyż matowieje.

Kolczyki z bursztynem w sklepie AnKa Biżuteria

Kolczyki z bursztynu są uniwersalne, ale także i oryginalne. Nie ma szans za odnalezienie dwóch identycznych wyrobów z bursztynu. W naszym sklepie AnKa Biżuteria posiadamy szeroki wybór kolczyków z bursztynem, które są nadzwyczajną okazałością. Klasyczne kolczyki z bursztynem są idealnym wyborem dla Pań pragnących elegancji, kolczyki okazałe – nowoczesne zostały stworzone z myślą o kobietach lubiących się wyróżniać z tłumu. Modele dostępne w sklepie są eleganckim i szykownym dodatkiem do każdej Twojej stylizacji.

Kolczyki z bursztynem idealne będą na prezent dla bliskiej Ci osoby, gdyż są one ekskluzywną biżuterią wyróżniającą się wśród innych.