Wisiorki z perłami

Wisiorki z perłami są przepiękną ponadczasową ozdobą kobiecego dekoltu. Ten niezwykły typ biżuterii jest odpowiedni na każdego rodzaju okazje. Perły

zawsze są modne, dlatego jeśli kupisz w naszym sklepie AnKa Biżuteria wisiorek z perłami, to z pewnością za kilka sezonów również będziesz mogła go nosić z dumą i klasą.

Naturalna ozdoba, o którą warto dbać

Powstanie perły jest bardzo ciekawe, ale i naturalne. Małże żyjące w ciepłych morzach bronią się przed wniknięciem ciała obcego – masą perłową. Kiedy do środka perłopławu dostanie niepożądany element, małża przez lata otacza go masą perłową i w ten właśnie sposób powstają piękne, naturalne i różnorodne perły.

Ciekawostką jest to, że perła może mieć różne zabarwienie. Począwszy od białego, łososiowego aż po niebieski, zielony czy czarny.

Wiele czynników przyczynia się do starzenia pereł, są to m.in. perfumy, pot, lakier do włosów czy kosmetyki. Warto, dlatego zakładać perły po 30 minutach po nałożeniu makijażu i ułożeniu fryzury. Po zdjęciu wisiorka z perłami można dodatkowo przetrzeć je bardzo delikatnie suchą ściereczką.

Perłę należy zabezpieczyć przed zarysowaniem. Cechuje ją średnia twardość, dlatego też warto przechowywać wisiorki z perłami w bardzo miękkim podłożu w szkatułce, mięciutkim woreczku bądź kuferku z wyścielonym aksamitnym materiałem.

Wisiorki z perłami, jako uniwersalna biżuteria

Perły pasują do wszystkiego, do każdego stroju i na każdą okazję. Znakomitym uzupełnieniem do wisiorka z perłami mogą być kolczyki z perłami. Każda kobieta w swojej biżuterii powinna posiadać perły, gdyż dodają one luksusu i elegancji. Przez wiele lat były noszone w różny sposób. Czy w czasach, kiedy perły były w kształcie długich sznurów noszone do sukienek, czy pełniły funkcję, jako dodatek do małej czarnej sukienki. W każdym przypadku prezentowały się niesamowicie.

Wisiorki z perłami w sklepie AnKa Biżuteria

W sklepie AnKa Biżuteria oferujemy zarówno proste wisiorki z perłami, jaki i bardziej wyszukane modele. Idealnym prezentem może okazać się połączenie perły z wisiorkiem, gdyż bardzo elegancko się prezentuje. Jedyne przed zakupem musimy się zastanowić jak osoba, dla której kupimy taki prezent będzie go nosiła.