Kolczyki Szafir

Szafir obok szmaragdu i diamentu jest jednym z najtwardszych, a zarazem najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych, jego łacińska nazwa to ,,sappheiros", czyli niebieski. To kolor, w którym szafiry występują najczęściej, w sklepie AnKa Biżuteria kolczyki z szafirami pasują do różnych typów urody. 

Szafiry i ich właściwości 

Szafir to jeden z czterech popularnych i cenionych kamieni szlachetnych, tuż obok diamentu, rubinu i szmaragdu. Z technicznego punktu widzenia, szafir jest odmianą korundu mineralnego, formą tlenku glinu. Zazwyczaj niebieski pojawia się również w innych kolorach, wyłączając czerwony. Najpopularniejszy i najbardziej ceniony to ten w kolorze głębokiego niebieskiego, w odcieniu królewskim. Praktycznie niezniszczalny (drugi po diamencie), co sprawia, że jest niebywałym kąskiem dla łowców biżuterii i praktykujących ezoteryków, którzy w kamieniu dostrzegali niebywałe wibracje.  

Szafir jest kamieniem szlachetnym, zwanym kamieniem mędrców i kryształową pieczęcią niebios symbolizuje nieśmiertelność i czystość. Według wierzeń wschodnich symbol zaklętej mądrości i skarbnica wiedzy wszelakiej. 

Szafir jest pomocny w walce z chorobami oczu, brakiem apetytu czy kłopotach dermatologicznych, znakomicie sprawdza się w leczeniu przeziębień, infekcji, łagodzi oparzenia, bóle głowy i migreny oraz w stanach gorączkowych. Wzmacnia serce i zapobiega krwawieniom, ma działanie uspokajające i może być stosowany w przypadku bezsenności.  
Kolczyki z szafirami w sklepie AnKa Biżuteria 

W naszym sklepie zarówno kolczyki srebrne, jak i złote doskonale sprawdzą się jako oprawa dla szafirów, to biżuteria, która doskonale komponuje się z prostymi strojami, ale podkreśla charakter wieczorowych kreacji. Kolczyki z szafirem są ozdobą ponadczasową, która nigdy nie wychodzi z mody, jego atutem jest nie tylko głęboki kolor, ale także atrakcyjna cena. 

Piękno  tego szlachetnego kamienia doskonale eksponują kolczyki z szafirami w naszym sklepie, będą stanowiły najpiękniejszy prezent niezależnie od okazji.

Szafir obok szmaragdu i diamentu jest jednym z najtwardszych, a zarazem najbardziej pożądanych kamieni szlachetnych.

Jego łacińska nazwa to „sappheiros”, czyli niebieski. To kolor, w którym szafiry występują najczęściej. Kolczyki damskie z tymi drogocennymi kamieniami pasują do różnych typów urody. Zarówno kolczyki srebrne, jak i złote doskonale sprawdzą się jako oprawa dla szafirów. To biżuteria, która doskonale komponuje się z prostymi strojami, ale i podkreśla charakter wieczorowych kreacji. Kolczyki z szafirem są ozdobą ponadczasową, która nigdy nie wychodzi z mody.