Naszyjniki z kwarcem dymnym

Biżuteria z kwarcem dymnym jest zarazem efektowna, ale także elegancka, naszyjniki z tym kamieniem, dodają tajemniczości i magii. Nie sposób odwrócić oczu od tej wyjątkowej biżuterii, która jest również uniwersalna, poprzez swój ciemny kolor i będzie pasowała do każdej stylizacji. 

Biżuteria z kwarcem dymnym jest zarazem efektowna, ale także elegancka, naszyjniki z tym kamieniem, dodają tajemniczości i magii. Nie sposób odwrócić oczu od tej wyjątkowej biżuterii, która jest również uniwersalna, poprzez swój ciemny kolor i będzie pasowała do każdej stylizacji. 

Kamień szlachetny- kwarc dymny

Kwarc dymny jest to kamień szlachetny, jest odmianą kwarcu. Jego nazwa pochodzi od dymnej barwy, której wynikiem jest oddziaływanie naturalnego promieniowania radioaktywnego. Jest to bardzo pospolity minerał występujący w wielu skałach magmowych, tworzy dobrze wykształcone kryształy od blado-beżowego, przez barwę brązową, kończąca ciemno-brunatnej lub prawie czarnej. Wynikiem promieniowania radioaktywnego na kwarc jest jego ciemna barwa.

Jest poszukiwanym kamieniem kolekcjonerskim, służy do wyrobu ozdób i artystycznej biżuterii, uważa się, że pomaga on w organizacji i kontroli nad finansami, polecany także jako amulet przy podejmowaniu ważnych decyzji. 

 Wydobywany jest głównie w Alpach, na Uralu, w Szkocji, w Hiszpanii, w Brazylii, na Madagaskarze, na Sri Lance i w USA. W Polsce można go znaleźć na Dolnym Śląsku, głównie w okolicach Strzegomia i Jawora, w okolicach masywu Śnieżki, Szklarskiej Poręby.

Kwarc dymny jest skuteczny w walce z depresją, przygnębieniem, pomaga usunąć skłonności samobójcze. Ma zbawienny wpływ w walce z nowotworem, a także przy infekcjach, te bardzo ciemne kwarce wspierają przy uzależnieniach, zwłaszcza narkomanów, kwarc daje siłę uzależnionym i słabym ludziom walczącym z tą chorobą.

Działa także na brzuch, nerki i organy płciowe, wspomaga płodność zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Przynosi ulgę w schorzeniach serca, a także zaburzeniach neurologicznych, chroni przed negatywnym promieniowaniem, oraz zatrutym środowiskiem.  

Kwarc dymny jest polecany dla osób nieśmiałych, niezdecydowanych, którym brakuje często odwagi w podejmowaniu życiowych zmian, lub wyzwań, pomaga on otworzyć się na nowe możliwości, odgania lęki, pozwala oderwać się od niezdrowych relacji, przyzwyczajeń i bierności. 

Naszyjniki z kwarcem dymnym w sklepie AnKa Biżuteria

Biżuteria z kwarcem dymnym zachwyci nie jedną kobietę swoją elegancją i wytwornością, zależnie od wykonania naszyjnika będzie to świetna opcja zarówno na co dzień, jak i dopełnienie stylizacji wieczorowej. Naszyjniki z kwarcem dymnym w sklepie AnKa Biżuteria, intrygują swoim wzorem i wykonaniem, dodając jednocześnie tajemniczości i polotu kobiecie, która go nosi. Jest to świetny pomysł na prezent dla każdej kobiety ceniącej klasyczne piękno zamknięte w różnorodnej formie.