medaliki z wizerunkiem świętego Krzysztofa

Medaliki ze Świętym Krzysztofem to piękna ozdoba, ale przede wszystkim symbol dla osób wierzących. Jest On patronem kierowców, podróżników, biegaczy oraz pielgrzymów. Subtelna ozdoba w formie medalika noszona na szyi,

będzie stanowić wsparcie duchowe, ale także będzie przypomnieniem, że święty czuwa nad naszym losem. 

Postać Świętego Krzysztofa

Święty Krzysztof jest jednym z najpopularniejszych katolickich chrześcijańskich bohaterów wiary. Jest świętym, rzeczywiście wymienionym jako męczennik. Święty Krzysztof jest patronem podróżników i dzieci, a także kierowców, żeglarzy, burzy, kawalerów, ogrodników, dżumy i bólu zębów. Jest jednym ze świętych w grupie „Czternastu Świętych Wspomożycieli”. Uważano, że tych czternastu świętych pomaga w walce z wieloma różnymi chorobami. Jego święto przypada na 25 lipca. Ponieważ nie jest oficjalnie uznany przez Kościół, nie ma daty beatyfikacji ani kanonizacji. Pomimo tych technicznych szczegółów powszechnie uważa się, że był prawdziwy. Imię „Krzysztof” oznacza nosiciela Chrystusa i może nawiązywać do legendy o człowieku niosącym Dzieciątko Jezus przez rzekę.

Kościół katolicki honoruje medale jako formę ochrony religijnej. Te medale często przedstawiają jednego z wielu naszych umiłowanych świętych, z których jeden jest świętego Krzysztofa. Medal Świętego Krzysztofa jest jednym z najpopularniejszych na świecie ze względu na jego znaczenie w wierze katolickiej. Uważa się, że medal Świętego Krzysztofa chronią osobę noszącą go podczas jego podróży, z tego powodu wiele osób nosi medaliki Świętego Krzysztofa na szyi, wiele osób wiesza medaliki w swoich samochodach, by ich chroniły. 

Medaliki z wizerunkiem Świętego Krzysztofa w sklepie AnKa Biżuteria 

Medale Świętego Krzysztofa są fantastycznym prezentem nie tylko dla podróżników, ale także dla każdego, kto rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu. Na przykład noworodki, dzieci przejmujące na własność swoje przekonania religijne podczas pierwszej komunii, czy młode pary, które obiecały się kochać na zawsze. Medaliki z wizerunkiem Świętego Krzysztofa są  nie tylko piękną ozdobą, są także wyrazem naszego przekonania i wiary. Medaliki ze Świętym Krzysztofem sprawdzą się świetnie jako pomysł na prezent dla każdego, niezależnie od płci, wieku czy też gustu. W sklepie AnKa Biżuteria oferujemy medaliki srebrne, wysokiej jakości o próbie srebra 925, małe wizerunki tego patrona podróżników, noszone w postaci biżuterii, są formą prośby o błogosławieństwo i wyrazem oddania.  

Średnia ocena medalików z wizerunkiem Świętego Krzysztofa kategorii: 5,0/5-99 opinie klientów.