Bransoletki z hematytem

Bransoletki z hematytem w sklepie AnKa Biżuteria dostępne są w różnych wzorach, również w zestawie z naszyjnikiem. Hematyt jest inaczej jako krwisty kamień, bądź krwawym kamieniem.

Jest to wynikiem przypisanych mu właściwości leczniczych, oraz naturalnej barwy jaka jest mu obecna w warunkach naturalnych.

Hematyt używany w jubilerstwie

Głównym składnikiem hematytu jest tlenek żelaza. Kamień może przybierać różne barwy, od srebrnego koloru po krwisto czerwony. Wykorzystywany jest od starożytności, gdzie służył jako amulet. Wpływał on na odwagę, powstrzymywał od nerwów i uspokajał w sytuacjach stresowych. Pełnił także funkcję kamienia szczęścia, przyciągał dobre myśli i pomyślność. Bransoletki z hematytem noszone przy sobie będą sprowadzać na ziemię osobę, która ma odległe, nierealne plany czy marzenia, których nie da się spełnić.

Krwisty kamień tez nie bez powodu jest tak określany. Związany z układem krwionośnym doskonale odnajduje się w zastosowaniu co do anemii. Ma pomagać przy wchłanianiu się żelaza, ułatwia i przyśpiesza tworzenie się czerwonych krwinek. Pomaga w leczeniu nadciśnienia tętniczego, tamuje krwawienie oraz dobrze wpływa na pęcherz i kręgosłup. Warto jest mieć przy sobie bransoletkę z hematytem, gdyż i pięknie wygląda i posiada drogocenne właściwości.

Bransoletki z hematytem w sklepie AnKa Biżuteria

Hematyt stał się bardzo docenianym i lubianym jubilerskim materiałem. Atrakcyjnie prezentuje się jako koraliki w bransoletce z hematytem oraz w innych kształtach (łezkach czy oponkach). Kamień wykazuje swoje właściwości, kiedy ma styczność ze skórą, dlatego tak ważne jest noszenie bransoletki z hematytem.

Hematyt posiada w sobie żelazo i nie powinien mieć styczności z wodą, dlatego przed kąpielą należy zdejmować bransoletkę z hematytem. Przechowywać należy go z daleka od innych kamieni, ale powinno się go trzymać w szkatułce razem z kryształem górskim. Suchą ściereczką możemy go delikatnie czyścic, a gdy występuje silniejsze zabrudzenie można delikatnie go zwilżyć. Po wyczyszczeniu trzeba bransoletkę z hematytem wytrzeć do sucha.