Broszki z kamieniami naturalnymi

Kamienie naturalne to niezwykłe skarby natury, które z chęcią są wykorzystywane w jubilerstwie. Biżuteria z nich wykonana jest unikatowa i efektowna, wspaniale prezentują się jako oryginalny dodatek do stylizacji dziennej, ale również wieczorowej. 

na stronę

Kamień naturalny-oliwin

Jest to kamień pochodzący z Meksyku, perydot jest jego jubilerską odmianą, ma barwę butelkowo-zieloną, związana jest z obecnością żelaza. Jest uważany za symbol sławy i godności, pomaga zachować równowagę emocjonalną, a także zranione ego. Redukuje stres, zwalcza niepokój, irytacje i poczucie winy, pozwala także pozbyć się nagromadzonych w organizmie toksyn, powstałych na skutek niewłaściwej diety lub używek. Ułatwia przyswajanie składników odżywczych, ochrania płuca i zatoki przed infekcją.

Kamień naturalny-rubin

Pochodzi od ze Sri Lanki, jest to ceniony kamień szlachetny, występujący w różnych odcieniach i stopniach nasycenia koloru czerwonego. Jest uważany za amulet przynoszący miłość, ma szerokie właściwości lecznicze, używany do leczenia chorób krwi, szczególnie anemii. Potrafi oczyścić krew, co jest korzystne dla wątroby i mózgu. Jest to najtwardszy z minerałów zaraz po diamencie, zachwyca intensywnie czerwoną barwą wywołaną przez atom chromu. Rubin ma przyciągać pozytywną energię, jest także uważany za amulet chroniący przed nieszczęściem, zalecany przede wszystkim osobą niemającym chęci do życia, zgaszonym, wypalonym, potrafi odbudować wiarę i przywrócić optymizm. Jest uważany za klejnot królów, jest to symbol bogactwa i dobrobytu.

Kamienie naturalne w broszkach w sklepie AnKa Biżuteria 

Kamienie naturalne posiadają często niesamowitą grę barw, ciekawe inkluzje, czy też naturalne wrostki. Takie kamienie zawsze będą tworzyły unikalną ozdobę, ponieważ nie ma takich samych dwóch egzemplarzy, matka natura zadbała o to, by każdy kamień był niepowtarzalny, takie właśnie są broszki w naszym sklepie. Kamienie naturalne pasują do kreacji wieczorowych, ale także dziennych, nadając im niepowtarzalnego wyglądu.