Kolczyki Topaz | AnKa Biżuteria

Kolczyki Topaz

Topaz poszukiwany był już w czasach starożytnych, kiedy zdobił korony i klejnoty dworskie, w sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz kolczyki damskie z tym wyjątkowym kamieniem. 

Topaz i jego właściwości

Jest to wysoko ceniony w jubilerstwie kamień szlachetny z grupy krzemianów, jest bardzo twardy, ciężki i bardzo rzadko spotykany. Jego charakterystyczną cechą jest bogactwo barw występujących w naturze, te naj mniej spotykane to topazy niebieskie. Przeważnie poddawane są napromieniowaniu i podgrzewane są bezbarwne topazy w celu uzyskania wielu odcieni barwy niebieskiej, w jubilerstwie występuje niebieski topaz w wielu barwach.

Topaz jest minerałem, który można spotkać w kwaśnych skałach magmowych, na przykład w granicie czy pegmatycie lub w skałach kontaktowych, często występuje z turmalinem, fluorytem i muskowitem. 

W czasach starożytnych stanowił symbol potęgi i mądrości, dziś ten piękny, przezroczysty kamień o szklistym połysku jest ceniony za ogromną urodę, posiada również właściwości lecznicze. 

Topaz opóźnia procesy starzenia organizmu, ma dawać długie życie, zdrowe i w pełni sił. Topaz ma również właściwości uspokajające, dlatego obniża ciśnienie krwi i uspokaja pracę serca. Polecany jest również osobą przechodzącym rekonwalescencję i przemęczonym oraz ludziom nieśmiałym i przewrażliwionym, zwłaszcza osobą przechodzącym depresję.

Kolczyki z topazem w sklepie AnKa Biżuteria 

W starożytności topaz zdobił klejnoty dworskie, obecnie kojarzony jest z wyciszeniem oraz równowagą emocjonalną. W naszym sklepie znajdziesz kolczyki damskie z tym wyjątkowym kamieniem, które iskrzą się wieloma kolorami, wspaniale rozświetlając twarz. Kolczyki z topazem w sklepie AnKa Biżuteria dobrze komponują się ze strojami w różnym stylu, dlatego można je nosić zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Topaz może zdobić kolczyki srebrne i złote, równie dobrze pasując do każdego z tych kruszców. 

Kolczyki z topazem to doskonały pomysł na prezent, odznaczają się chłodną barwą i przejrzystością.

Topaz poszukiwany był już w czasach starożytnych, kiedy zdobił korony i klejnoty dworskie.

Obecnie kojarzony jest z wyciszeniem oraz równowagą emocjonalną. W naszym sklepie znajdziesz kolczyki damskie z tym wyjątkowym kamieniem. Kolczyki z topazem iskrzą się wieloma kolorami wspaniale rozświetlając twarz. Dobrze komponują się również ze strojami w różnym stylu, dlatego można je nosić zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Topaz może zdobić kolczyki srebrne i złote, równie dobrze pasując do każdego z tych kruszców.