Wisiorki z turmalinem

Wisiorki z turmalinem są elegancką oraz subtelną biżuterią. Doceniany w jubilerstwie, rzadko występujący minerał turmalin jest wyjątkowym dodatkiem do biżuterii. W naszym asortymencie znajdziesz ciekawe propozycje biżuterii z tym kamieniem.

Turmalin – znaczenie kamienia

Turmalin jest odpowiedzialny za przyjaźń, zamożność i miłość. Przyciąga prawdziwe przyjaźnie i natchnienia, pomaga również w porozumieniu. Posiada moc niwelowania gorączki oraz łagodzenia oparzeń. Wspomaga przy przeziębieniach, dolegliwościach dróg oddechowych oraz zawrotach głowy. Kamień chroni przed negatywną energią, egoizmem, zazdrością oraz nieufnością. Turmalin uczy cierpliwości, rozprasza lęki oraz pomaga w zasypianiu. Dawniej zawieszano go na szyi małym dzieciom uczącym się chodzić. Kamień polecany jest Wagom, Skorpionom, a także Koziorożcom. Wisiorek z turmalinem sprawdza się idealnie jako talizman.

Turmaliny były już znane w czasach starożytnych, do handlu w Europie dotarły dopiero w XVIII wieku, przywiezione z Cejlonu. Mówi się, że turmalin zsyła swojemu posiadaczowi zdrowie i wzmocnienie organizmu. Energia turmalinu niszczy szkodliwe substancje, zamieniając je w niegroźne. Turmaliny likwidują bakterie ze środowiska, oczyszczają skórę i powietrze. Turmalin różowy symbolizuje miłość, spokój i radość. Wisiorek z turmalinem jest dobrym pomysłem jako podarunek dla bliskiej osoby.

Wisiorki z turmalinem w sklepie AnKa Biżuteria

Turmalin zachwyca swoimi kolorami. Ani jeden kamień szlachetny nie posiada aż tylu zabarwień. Turmalin może mieć barwę: różowego, czerwonego (rubellit), zielonego, żółtego, fioletowego (syberyt), niebieskiego (indygolit), brązowego (drawit), czarnego (szerl, określany również skorylem) bądź bezbarwnego (achroit). Trafiają się także turmaliny dwukolorowe - nierównomiernie zabarwione. Biżuteria taka jak wisiorki z turmalinem zaskakują wyjątkową delikatnością i subtelną elegancją, gdyż kamienie te posiadają delikatne załamanie światła.

Wisiorki z turmalinem nie powinno się trzymać razem z innymi kamieniami, najlepiej jest przechowywać oddzielnie w delikatnym woreczku. Hematyt oraz ametyst powodują rozładowanie kamienia. W celu jego naładowania kamień należy wystawić na promienie słoneczne. Czyścić pod bieżącą, letnią wodą.