Pierścionki z szafirem - AnkaBizuteria.pl

Pierścionki z szafirem

Szafir przykuwa uwagę swoim ciekawym odcieniem koloru niebieskiego, jest często kojarzony z miłością, dlatego świetnie się sprawdzi dla osób poszukujących prawdziwego uczucia, znajdziesz go w pierścionkach w sklepie AnKa Biżuteria. 

Szafir i jego chłodny niebieski odcień

Szafir jest bardzo twardym minerałem z gromady tlenków, jest to niebieska odmiana korund, jest bardzo rzadkim minerałem, jego nazwa pochodzi od Greckiego Sappheiros, oznaczająca kolor niebieski. Szafir posiada różne odmiany kolorystyczne, biały, czarny lub zielony, jednak największą popularnością cieszą się jego niebieskie odsłony, ten rzadki minerał łączy w sobie dostojny chłód i przejmującą głębię barwy, tak wyjątkową w pierścionkach. Wydobywany jest z najczęściej z Australii, Tajlandii, Madagaskaru czy Chin, to jednak najcenniejsze szafiry pochodzą z kraju zwanego ,,królestwem szafirów" czyli ze Sri Lanki, te o barwie błękitnej, są nazywane szafirami cejlońskimi (Sri Lanka kiedyś nosiła nazwę Ceylon) i są uważane za szczególnie cenne okazy.  Szafir jest to najpiękniejszy z kamieni szlachetnych, jest symbolem wierności, uczciwości i prawdy. W starożytnym Egipcie i Rzymie czczono szafir jako kamień sprawiedliwości i prawdy, przez wieki wierzono, że szafiry przynoszą spokój i mądrość.

Pierścionki z szafirem w sklepie Anka Biżuteria

Pierścionki z szafirem w sklepie AnKa Biżuteria to szlachetna ozdoba, perfekcyjnie wykonane pierścionki dodają uroku niejednej kobiecie w każdym wieku. Modnie wykonana biżuteria będzie pasowała do nastolatek, ale także dojrzałych kobiet. Szafir nie potrzebuje dodatkowych ozdób, ten piękny kamień sam w sobie jest wyjątkowy, dlatego w naszym sklepie można znaleźć duże szafiry w oprawie srebrnej, taka biżuteria jest wytrzymała i długowieczna. Biżuteria z szafirem jest bardzo popularna, jej niebieski kolor jest bardzo uniwersalny, więc będzie pasował na wiele okazji, bardzo dobrze komponuje się zarówno w połączeniu ze srebrem, jak i złotem, będzie pasował również kolorystycznie do większości ubrań. Biżuteria z szafirem z naszego sklepu jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla ukochanej kobiety, świetnie podkreślają kobiecą urodę, a ich wspaniała jakość wprawiają w zachwyt każdego.