Pierścionki z pietersitem

Piękne kamienie w sklepie AnKa Biżuteria, nie potrzebują wyjątkowej oprawy, delikatne zdobienia srebrne, czy złote będą podkreślały urok kamieni w pierścionkach, dzięki czemu będą unikatowe. 

Pietersite jako kamień w biżuterii

Pietersite jest skałą utworzoną w bardzo specyficznych warunkach, jest to przekształcona skała metamorficzna. Jego charakterystyczną cechą są smugi, jego wyjątkowość polega na chaotycznym ich ułożeniu. Wygląd pietersitu zależy od tego, jak gęste czy rzadkie są krokidolitowe wstawki, dlatego biżuteria z tym kamieniem jest tak wyjątkowa. Pietersit został odkryty przypadkowo przez Sida Pietersa w Namibii w latach 70-tych, skąd zawdzięcza swoją nazwę, można wyróżnić jego odmiany kolorystyczne na szaro-niebieski, pomarańczowo-brązowy lub mieszankę tych kolorów. Głównie jest wydobywany w Namibii, gdzie przeważa dominująca barwa niebieska, ale także w Chinach, tam częściej spotykana jest barwa pomarańczowa, jednak cenniejsza i uważana za szlachetniejszą odmianę jest ta Namibijska. Jej atrakcyjny wygląd sprawia, że jest coraz bardziej wykorzystywana do różnego rodzaju materiałów ozdobnych, takich jak biżuteria. 

Pierścionki z pietersite w sklepie AnKa Biżuteria

Pierścionki z pietersite w sklepie AnKa Biżuteria, są pożądaną ozdobą, ze względu na właściwości kamienia, efekt delikatnych smug, przyciąga spojrzenia. Pietersit uwielbia oprawę srebrną, jak i złotą, w naszym sklepie postawiliśmy na podkreślenie tego pięknego kamienia, który dodaje charakteru i pewności siebie każdej kobiecie. Pierścionki z pietersite w sklepie AnKa Biżuteria to niezwykle elegancka ozdoba, wykonana ze srebra wysokiej próby 925, każda sztuka biżuterii będzie się od siebie różniła, ponieważ każdy kamień posiada unikalny wzór. Pierścionki z pietersite, są dla kobiet które szukają unikalnej i niepowtarzalnej biżuterii.